Respawn.pl

Czas poznać finalistów IEM Summer

Autor: Michał Maćkowski

Już dzisiaj poznamy dwóch finalistów IEM Summer. W grze pozostały cztery formacje, w tym między innymi OG w składzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim oraz pogromcy Evil Geniuses – Gambit.

Wczoraj nie najlepiej dla polskich kibiców zakończyły się ćwierćfinały. W pierwszym pojedynku Vitality pokonało Virtus.pro. Niestety w długo wyczekiwanym starciu z udziałem Evil Geniuses nie doczekaliśmy się szczęśliwego zakończenia, bowiem formacja Michała “MICHU” Müllera przegrała z Gambit i pożegnała się z dalszą rywalizacją na IEM Summer.

W pierwszym półfinale będziemy mogli obejrzeć reprezentantów OG w składzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim. Europejski zespół  awansował bezpośrednio do półfinałów, bowiem nie przegrał żadnego pojedynku w fazie grupowej, a w finale górnej drabinki zwyciężył na Evil Geniuses. Dzisiaj zespół dowodzony przez Aleksiego “Aleksib” Virolainena powalczy z Vitality. Francuzi pokazali wczoraj pazur w meczu na Virtus.pro, oddając im zaledwie piętnaście rund na dwóch mapach.

W drugim półfinałowym pojedynku najlepsza drużyna świata, która wczoraj wyeliminowała Evil Geniuses zmierzy się z G2. Zespół Nikola “NiKo” Kovača bardzo dobrze spisał się w fazie grupowej turnieju, gdzie nie przegrał żadnego spotkania i również bezpośrednio awansował do półfinałów. To jednak przed europejskim składem twardy orzech do zgryzienia, bowiem Gambit w ostatnim czasie pokazuje naprawdę najlepszy możliwy poziom światowego CS’a.

Harmonogram na dziś

  • OG vs Vitality – 16:45 (BO3)

  • Gambit vs G2 – 20:00 (BO3)

Wszystkie spotkania z IEM Summer możecie oglądać z polskim komentarzem na kanale ESL TV.