Respawn.pl

Czas poznać kolejnych spadkowiczów na BLAST Premier Spring Groups

Autor: Krzysztof Sarna
F1KU, CS:GO

Nieustannie trwa rywalizacja w ramach BLAST Premier Spring Groups. Dziś przyjdzie nam poznać dwie pierwsze drużyny, które spadną do Knockout Stage. Coraz bardziej zaczynają nam się wyjaśniać sprawy na imprezie w stolicy Danii. 

Zanim przyjdzie wyłonić najlepsze formacje trzech grup BLAST Premier Spring Groups, trzeba dowiedzieć się, które są tymi najsłabszymi. Na wtorek zaplanowano dwa konsolidacyjne finały, z których przegrane drużyny spadną do Knockout Stage, podczas gdy wygrane zespoły awansują do grupowych finałów.

CZYTAJ TAKŻE: Bezprzewodowy głośnik ze skórzanym uchwytem, czyli recenzja Xblitz Master X

Klasycznie rozpocznie się o godzinie 15:00. Wystartujemy od spotkania z udziałem Evil Geniuses i Heroic. Będzie to wielki rewanż za rundę otwarcia, ponieważ “Geniusze Zła” sensacyjnie wygrali 2:1 z formacją ze Skandynawii. W finale górnej drabinki jednak nie sprostali Teamowi Vitality, z którym przegrali 0:2. Natomiast w finale dolnej drabinki Martin “stavn” Lund i jego kompani górowali nad Astralis 2:1. Czy organizacja z Ameryki zdoła dziś powtórzyć czyny sprzed tygodnia? Wydaje się, że Heroic mogło wyciągnąć wnioski z tamtej konfrontacji, ale summa summarum kwestie ostatecznego triumfu są tutaj otwarte.

Następnie o finał grupy B powalczy OG Esports i Team Liquid. To również będzie rewanż za otwierający pojedynek. Wówczas lepsi byli Maciej “F1KU” Miklas i jego kompani, którzy triumfowali 2:0. W finale górnej drabinki nie organizacji z Danii nie udało się jednak przejść FaZe, ale walka była, czego potwierdzeniem jest pełna seria. Z kolei TL spuściło Complexity Gaming do Knockout Stage. Dziś dojdzie do rewanżu, z tym że jego waga jest o wiele większa. Zwycięzca spotkanie się w finale grupy B z FaZe Clanem. Potencjalny zwycięzca? Nie ma takiego, wszak obie drużyny śmiało mogą tutaj wygrać. 

Harmonogram wtorkowych spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Evil Geniuses vs. Heroic – BO3

18:30 | OG Esports vs. Team Liquid – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.