Respawn.pl

Czas poznać pierwsze drużyny, które zagrają przed publicznością na IEM Katowice!

Autor: Michał Maćkowski

Drugi dzień głównej fazy IEM Katowice przed nami! Dzisiaj poznamy pierwsze drużyny, które zagrają w play-offach, ale także pożegnają się ze stolicą Śląska dwie ekipy. 

Wczorajszy dzień na IEM Katowice przyniósł nam niesamowicie dużo emocji, a jedynemu Polakowi, jakiego oglądać możemy w Katowicach, udało się zwyciężyć pierwsze spotkanie. Dzisiaj jednak OG ma dzień przerwy, lecz walka Spodek zaczyna się robić coraz gorętsza.

FaZe konta G2 hitem dnia na IEM Katowice

Drugi dzień głównej fazy IEM Katowice rozpoczniemy od spotkań debiutantów turnieju w grupie B. Na jednym serwerze zameldują się gracze Heroic, którzy podejmą pogromców Permitta, czyli Complexity. Natomiast w tym samym czasie europejskie fnatic zmierzy się z Outsiders.

O 16 rozpoczną się kolejne pojedynki, w tym walka gladiatorów. Mowa o rywalizacji G2 z FaZe, które wczoraj wygrały swoje pierwsze spotkania bez straty mapy. Ekipa Nemanja “huNtera-” Kovač wygrała z BIG, a sam zawodnik po spotkaniu opowiedział nam o ostatnich miesiącach drużyny i dobrym rozpoczęciu rozgrywek – pełny wywiad znajdziecie tutaj. Natomiast FaZe bez większych problemów pokonało Spirit. W tym samym czasie walkę o być albo nie być na IEM Katowice stoczą właśnie przegrani, czyli BIG i Spirit.

Na koniec dnia także nie będzie nudy! 

Ostatnia seria niedzielnych spotkań na Intel Extreme Masters Katowice 2023 także przyniesie arcyciekawe starcia. O awans do finału górnej drabinki i zapewnienie sobie gry w Spodku zawalczą gracze Liquid oraz Natus Vincere. Obydwa zespoły wczorajsze swoje spotkania także wygrały bez straty mapy, lecz to ekipa Oleksandra “s1mple” Kostylieva niespodziewanie pokonała Cloud9.

O pozostanie w rozgrywkach powalczy także mały czarny koń rozgrywek, czyli IHC, które wyeliminowało brazylijską FURIĘ. Zawodnicy z Azji o dalszą grę w Katowicach powalczą właśnie z Cloud9, które z pewnością po wczorajszej porażce, będzie chciało się zrewanżować.

Harmonogram drugiego dnia IEM Katowice 2023

  • Heroic vs Complexity – 12:30 (BO3)
  • Outsiders vs fnatic – 12:30 (BO3)
  • G2 vs FaZe – 16:00 (BO3)
  • BIG vs Spirit – 16:00 (BO3)
  • Natus Vincere vs Liquid – 19:30 (BO3)
  • Cloud9 vs IHC – 19:30 (BO3)

Transmisje z IEM Katowice z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale esl_csgo_pl.