Respawn.pl

Cztery najlepsze formacje BLAST Pro Series zagrają na światowych finałach z pulą nagród 500 000 dolarów

Autor: Paweł Wilk

Na kilka godzin przed startem turnieju w Miami w sieci ukazała się informacja o ogłoszeniu wielkiego finału BLAST Pro Series. Cztery najlepsze formacje z imprez rozgrywanych przez cały rok zmierzą się o pulę nagród wynoszącą pół miliona dolarów.

By się tam znaleźć, chętni muszą nieźle prezentować się na najbliższych przystankach, które odbędą się w Miami, Madrycie i Los Angeles, a także w trzech jeszcze nieogłoszonych miastach. Im lepsze miejsce na zawodach, tym więcej punktów. Najlepsza czwórka zapewni sobie udział na grudniowej imprezie, gdzie za zwycięstwo czekać będzie czek na 350 tysięcy dolarów. Na razie najbliżej tego są zawodnicy Astralis, czyli zwycięzcy pierwszego tegorocznego przystanku w São Paulo. Ważną istotą regulaminu BLAST Pro Series jest występ jednej drużyny na pięciu turniejach.

Punktacja turniejowa:

  • 1 miejsce – 10 punktów
  • 2 miejsce – 8 punktów
  • 3 miejsce – 4 punkty
  • 4 miejsce – 2 punkty

Dodanie wielkiego finału powinno pozytywnie wpłynąć na obraz BLAST Pro Series, gdzie walka toczyć się będzie nie tylko o nagrody pieniężne, ale także o awans na finał sezonu. Już dziś drużyny w Watsco Center rozpoczną fazę zasadniczą, a jutro rozegrany zostanie m.in. kluczowe spotkanie. W maju zawody powędrują pierwszy raz do Hiszpanii, a w lipcu najlepsi gracze zaprezentują się publiczności w Mieście Aniołów.

Obecna tabela BLAST Pro Series:

1. Astralis 10 pkt
2. Team Liquid 8 pkt
3. Ninjas in Pyjamas 4 pkt
4. FaZe Clan 2 pkt
6. MIBR 0 pkt
6. Natus Vincere 0 pkt
6. Cloud9 0 pkt