Respawn.pl

Cztery polskie drużyny CS:GO walczą na start tygodnia w internetowych rozgrywkach

Autor: Michał Maćkowski
TAZ Honoris

Nowy tydzień to nowe nadzieje kibiców i polskich drużyn CS:GO w międzynarodowych internetowych turniejach. Na początek tygodnia w akcji oglądać będziemy mogli PGE Turów, Illuminar, Ungentium oraz Honoris. 

Polacy kontynuują swoją walkę w internetowych turniejach CS:GO, które różnie się dla nich kończą. Jednak nadzieje wciąż na zwycięstwo w rozgrywkach są dosyć duże, bowiem forma niektórych rodzimych składów napawa optymizmem.

Ungentium oraz Illuminar o awans do CCT North 3

Dzień rozpoczęliśmy z Ungentium, bo ekipa Macieja “Luza” Bugaja przed 13:30 rozpoczęło zmagania z akademią MOUZ NXT. Polacy walczą o awans do trzeciego sezonu CCT North Series, gdzie pula nagród wynosić będzie 50 000 dolarów. Na czas pisania tego artykułu, Polacy niestety przegrywają 0:1 w mapach. W walce o awans do trzeciego sezonu tych samych rozgrywek zawalczą także gracze Illuminar, których czeka starcie z rumuńskim Nexus.

O pozostanie w ELISA Invitational Winter 2023 Contenders walczą reprezentanci drużyny ze Zgorzelca. PGE Turów Zgorzelec po zmianach w składzie awansowało do rozgrywek, ale na ten moment nie potrafi wygrać w nich żadnego spotkania. Pierwsze i być może ostatnia nadzieja już dzisiaj, bo Polacy mierzą się z akademią ENCE.

Honoris zagra o finał górnej drabinki

Dobrą formę w Thunderpick Bitcoin Series 2 prezentują gracze Honoris, którzy zameldowali się już w półfinale górnej drabinki. Dzisiaj ekipa Wiktora “TaZa” Wojtasa będzie miała okazję awansować do finału, jednak przed tym trzeba pokonać graczy rumuńskiego Nexus.

Harmonogram dzisiejszych spotkań z udziałem polskich drużyn