Respawn.pl

Cztery razy w jednym miesiącu; CS:GO z nowym rekordem graczy

Autor: Michał Maćkowski
top 5 myszek cs:go

CS:GO ponownie na ustach wszystkich graczy. Najpopularniejszy FPS na świecie w lutym czery razy pobił swój dotychczasowy rekord w ilości graczy grających w grę w tym samym momencie. 

Jednego rekordu można się spodziewać, ale aż czterech nowych i to wszystko w jednym miesiącu? Luty dla CS:GO na pewno można zaliczyć do udanych, szczególnie że już w samej końcówce zeszłego miesiąca, produkcja Valve ponownie pobiła dwukrotnie swoje dotychczasowego rekordy.

Brak zmian = nowy rekord. CS:GO jest nieśmiertelne

Ostatnia aktualizacja do CS:GO trafiła szesnastego lutego i jedynie co Valve postanowiło zrobić ciekawego, to dodać nową skrzynkę. Pierwszy rekord produkcja zanotowała jedenastego lutego, kiedy to w grze w jednym momencie było 1 320 219 graczy. To jednak nowy rekord nie utrzymał się zbyt długo, bo już osiem dni później został pobity o ponad cztery tysiące i wynosił 1 324 800 graczy.

Przeczytaj więcej – Poznaliśmy wszystkich rywali 9INE na drodze po BLAST Premier Showdown

To jednak mało kto się spodziewał, że CS:GO uda się nawet cztery razy w lutym uzyskać nowy rekord graczy, którzy jednocześnie znajdowali się w grze. Najpierw poprzedni peek został pobity 25 lutego i wyniósł 1 349 390 graczy, lecz rekord nie wytrzymał nawet 24 godzin. Dzień później w grze w jednym momencie znajdowało się już 1 355 797 graczy, co stanowi aktualnie najwyższy rekord w historii CS:GO.

rekord CS:GO

fot.Steamdb

Uczucie, kiedy wszystko się łączy, nigdy się nie starzeje

Najnowsze rekordy skomentował także oficjalny profil gry na Twitterze, który postanowił w dosyć poetycki sposób określić czym jest Counter-Strike. Trzeba przyznać, że 2023 rok aktualnie dla produkcji Valve to coraz większa kura znosząca złote jaja.

Ponieważ zrozumienie zajmuje kilka minut, a opanowanie trwa całe życie, a im więcej inwestujesz, tym większy jest Twój zwrot. Uczucie, kiedy wszystko się łączy, nigdy się nie starzeje. Niezależnie od tego, czy jest to jedno dotknięcie, doskonały spray, nowe narzędzie, as lub sprzęgło; to jest Counter-Strike. – czytamy we wpisie oficjalnego profilu gry na Twitter