Respawn.pl

Czujne oko kamery IP to nowy wymiar bezpieczeństwa

Autor: Partner serwisu
kamera ip na ścianie

Niezależność to klucz do działania z wykorzystaniem pełnego potencjału. Ta prawidłowość nie odnosi się jedynie do ludzi — ma także duże znaczenie w świecie technologii, która rozwija się w zawrotnym tempie. Nawet pojedyncza, odpowiednio dobrana kamera może pomóc ci w rozwiązaniu problemów z bezpieczeństwem — zwłaszcza jeżeli wybierzesz jeden z modeli kamer sieciowych. Są to inteligentne urządzenia łączące zalety komputera i kamery. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Przeczytaj poniższy artykuł!

Kiedy powinna być stosowana kamera na WiFi?

 Alarmy, monitoring i czujniki, które pomagają nam w walce z niechcianymi incydentami na terenach prywatnych i firmowych to bardzo rozwojowa dziedzina IT, która pozwala na spokojny sen nawet osobom, które niepokoją się o swoje dobra. Jednym z niezwykłych rozwiązań, które pozwala na rozmieszczenie monitoringu na terenie oddalonym od stanowiska obserwacji, jest kamera IP. Jak wskazuje nazwa, rzeczona kamera posiada swój własny adres IP, w związku z czym nie jest uzależniona od innych urządzeń odbierających obraz oraz przetwarzających go na potrzeby odczytu. Jedyne, czego potrzebujesz do instalacji takiego urządzenia w wybranym przez ciebie miejscu, jest obecność infrastruktury IP — czyli dostęp do internetu.

Używając kamery IP, możesz wybierać osoby upoważnione do odbioru danych poprzez pocztę elektroniczną, wbudowany serwer www lub połączenie TCP pomiędzy klientem a serwerem FTP. W zależności od modelu dana kamera na WiFi może mieć możliwość nagrywania z dźwiękiem, programowania urządzenia oraz zarządzania alarmami — a to dopiero początek!

kamera na suficie

Wybierz sobie praktyczną kamerę IP na dzień lub na noc!

Kamery IP mogą służyć do wielu różnych zastosowań. Na rynku dostępny jest szereg rodzajów urządzeń, które mogą służyć do nagrywania z oświetleniem dziennym lub sztucznym, w nocy, a nawet kamery IP z czujnikiem termowizyjnym, które nagrywają obraz w podczerwieni. Jeżeli potrzebujesz kamery do dziennego użytku, możesz nastawić się na relatywnie niewielki wydatek rzędu kilkuset złotych. Modele z nagrywaniem nocnym mogą być już droższe, ale za to potrafią wypatrzyć intruza nawet ze znacznej odległości kilkuset metrów, co jest nieocenione w przypadku miejsc położonych na odludziu lub tych obarczonych szczególnym ryzykiem wtargnięcia. Przed zakupem czujnej kamery IP należy określić także rodzaj nagrywanego obrazu. Niektóre urządzenia nadają się do monitorowania przedmiotów, inne zaś posiadają opcję rozpoznawania twarzy lub zliczania osób np. odwiedzających sklep, lub hotel.

Parametry, które powinny interesować cię podczas wyboru kamery IP to nie tylko możliwości optyczne, szczegółowe funkcje nagrywania i opcje przesyłu danych, ale także bardzo ważne kwestie rotacyjne — czyli określenie możliwości obrotu kamery oraz estetyka urządzenia. Z pozoru nieistotne właściwości sprzętu potrafią zadecydować o jego skuteczności, dokładności oraz dyskrecji nagrywania.

Podsumowując zalety kamery IP jak niezależność sprzętowa, elastyczność przesyłu danych, relatywnie niska cena i pełne spektrum doboru parametrów nagrywania — śmiało można stwierdzić, że jest to elektroniczna strażniczka bezpieczeństwa na miarę XXI wieku. Aby zakupić sprzęt w pełni odpowiadający twoim potrzebom, potrzebujesz tylko sieci internetowej i wiedzy na temat dokładnego przeznaczenia urządzenia. Teraz ochrona mienia to czysta przyjemność dostępna dla każdego! Chcesz czuć się bezpiecznie? Zainwestuj w kamerę IP!