Respawn.pl

Czwarta kolejka ESL MP zakończona! ESCA na czele tabeli

Autor: Krzysztof Sarna

Cztery kolejki jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski są za nami! To zatem oznacza, że zleciała już mniejsza połowa tego sezonu zasadniczego. Wydaje się, że czarnym koniem rozgrywek może być Team ESCA Gaming, który wspiął się na czoło tabeli.

Drugi dzień czwartej kolejki jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski rozpoczął się od dwukrotnej wygranej Teamu ESCA Gaming nad MAD DOG’S PACT. Trzeba przyznać, że taki obrót spraw jest zaskoczeniem. Na pierwszej mapie, a tą był Overpass obie ekipy szły łeb w łeb, ale tylko do stanu 10:10. Później TEG wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (14:10) i wydawało się, że jest już po zawodach. Jednak podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka pokazali, że dla nich starcie się jeszcze nie zakończyło i mogą powalczyć o pełną pulę. W ostatecznym rozrachunku przegrali oni do dwunastu. Na Vertigo natomiast nie działo się dosłownie nic, bo ESCA przejechała się po swoim oponencie, czego idealnym dowodem jest wynik 16:4 i dopisane sześć oczek do ligowej tabeli.

Na pierwszy podział punktów w czwartej kolejce ESL MP musieliśmy czekać aż do przedostatniego pojedynku. W dwumeczu Ungentium i Dolej Miodu nie spotkaliśmy się z tą stricte lepszą formacją. Patryk “Sidney” Korab i jego koledzy górowali na Inferno, które padło ich łupem 16:9. Za to DM zrewanżowało się na Vertigo, triumfując na nim do jedenastu. 

W ostatnim spotkaniu tego tygodnia także doszło do remisu. Punktami podzieliło się Lycans wraz z M1 EDEN. Bardzo gorąco było na Nuke’u, wszak było o włos od remisu. Jednak to Lycansi okazali się lepsi, którzy zwyciężyli 16:14. Na Vertigo jednak M1 było bezlitosne i okazało się lepsze, triumfując 16:8. 

Wtorkowe wyniki 4. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco:

Team ESCA Gaming 1:0 MAD DOG’S PACT – Overpass 16:12

MAD DOG’S PACT 0:1 Team ESCA Gaming – Vertigo 4:16

Ungentium 1:0 Dolej Miodu – Inferno 16:9

Dolej Miodu 1:0 Ungentium – Vertigo 16:11

Lycans 1:0 M1 EDEN – Nuke 16:14

M1 EDEN 1:0 Lycans – Vertigo 16:8

Tabela ESL MP po czterech kolejkach prezentuje się następująco: