Respawn.pl

Czwarta porażka ENCE na koniec YaLLa Compass 2024!

Autor: Maks Bartosik
ENCE

Na zakończenie przygody z YaLLa Compass 2024 ENCE zaliczyło kolejną porażkę. Tym razem pogromcą było duńskie Heroic.

Po porażce z Astralis, było już pewne, że ENCE ostatni mecz przeciwko Heroic zagra o nic. Tak samo zresztą duńska formacja, która po wcześniejszej porażce na Astralis, także nie miała już szans na awans z grupy A. Czekał nas więc przysłowiowy mecz o pietruszkę, w którym mogło wydarzyć się wszystko.

ENCE przegrywa w meczu o pietruszkę

A areną tego jakże emocjonującego pojedynku miał być Dust 2, który ENCE rozpoczęło po stronie terrorystów. I o ile ten początek faktycznie był dobry, bo ENCE prowadziło 2:1, tak potem były popularne ciężary. Z prowadzenia 2:1 nagle zrobił się wynik 8:2, ale dla Heroic. ENCE zdołało jeszcze odpowiedzieć zdobywając dwa punkty na koniec pierwszej połowy i na przerwę zeszło przegrywając 4:8.

Po zmianie stron i przejściu do defensywy, ponownie zobaczyliśmy dobry początek w wykonaniu podopiecznych Kubena. ENCE wygrało trzy rundy i zbliżyło się do Heroic na jedno oczko, ale wtedy zaczęły się problemy. I to całkiem spore, bowiem Heroic zdobyło pięć punktów z rzędu, a to oznaczało tylko jedno – wygraną Duńczyków 13:7.