Respawn.pl

Czwartek z AGO, Wisłą, HONORIS oraz PACT-em

Autor: Krzysztof Sarna

Operacja Riptide, która zawitała do CS:GO nie może przyćmić nam występów polskich drużyn. A jeśli już o tym mowa, to dziś będzie co oglądać i komu kibicować, bo łącznie odbędą się cztery spotkania. Na serwerze ujrzymy m.in. AGO, Wisłę czy HONORIS. 

Na dobrą sprawę wszyscy się dziś wyśpią, bo pierwsze spotkanie zaplanowano dopiero na godzinę 15:00. x-kom AGO spotka się z HAVU w ramach ćwierćfinału Funspark ULTI Regional Series 3. Zespół z Polski bardzo dobrze poradził sobie w fazie grupowej, gdzie na sam koniec zajął pierwsze miejsce po tym, jak górował nad AVE i 00Nation. Ostatni raz te ekipy naprzeciwko siebie mogliśmy ujrzeć 10 marca na Snow Sweet Snow #2. Wtedy to lepsi okazali się Finowie, którzy triumfowali 2:0. 

Następnie Wisła All iN! Games Kraków podejmować będzie Endpoint. Organizacja z Krakowa nie może powiedzieć o dobrych ostatnich dwóch dniach. Biała Gwiazda przegrała dwa mecze z rzędu w 38. sezonie ESEA Premier i dziś ma szansę na przełamanie się. Łatwo jednak nie będzie, bo po drugiej stronie stanie Endpoint. Różnica między dwoma zespołami jest nadwyraz spora, bo Endpoint jest 26. ekipą świata, podczas gdy Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i jego koledzy są na 61. lokacie. 

HONORIS wraz z MAD DOG’S PACT walczą o awans o zaplecza ESL Pro League. Organizacja Wiktora “TaZa” Wojtasa i Filipa “NEO” Kubskiego w ramach 1/16 fazy play-off spotkają się z NASR. Trzeba przyznać, że będzie to spotkanie na szczycie, bo obie ekipy w światowym rankingu HLTV dzielą zaledwie cztery pozycje. Natomiast podopieczni Vincenta “VinSa” Jozefiaka zagrają z Finest, a więc drużyną, która jest gorzej notowana. 

Harmonogram czwartkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

15:00 | x-kom AGO vs. HAVU – BO3 [Transmisja]

16:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Endpoint – BO3 [Transmisja]

20:30 | HONORIS vs. NASR – BO3 [Transmisja]

20:30 | MAD DOG’S PACT vs. Finest – BO3 [Transmisja]