Respawn.pl

Czy Dexter zdążył poukładać Fnatic na IEM Cologne? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Do startu fazy Play-In IEM Cologne 2023 zostały już tylko trzy dni, więc nieco przyśpieszamy z naszą serią zapowiadającą ten turniej. Dzisiaj przyjrzymy się Fnatic, które po zmianach w składzie może sporo namieszać!

Transfery

Latem w Fnatic doszło do niemałej przebudowy składu. Z zespołem pożegnali się FASHR, który wylądował w OG oraz Nicoodoz, który jeszcze pozostaje bez klubu. W ich miejsce brytyjska organizacja sprowadziła Dextera z MOUZ i Afro z Heet. Tak odświeżony zespół z nowym prowadzącym i snajperem ma teraz przed sobą poważny sprawdzian – fazę Play-in IEM Cologne 2023.

Czego spodziewać się po Fnatic na IEM Cologne 2023? Dobre pytanie!

W oficjalnym debiucie nowego składu, który przypadnie właśnie na fazę Play-In, Dexter i spółka zmierzą się z Complexity. Na papierze to Complexity wydaje się być faworytem tego spotkania, zwłaszcza że formacja Elige’a zdążyła już sprawdzić się w boju podczas BLAST Premier Fall Groups. Z kolei dla Fnatic będzie to pierwszy mecz w nowym składzie i naprawdę ciężko przewidzieć, co pokaże europejska formacja.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W drugim meczu Fnatic podejmie kogoś z pary OG9INE. Wszystko zależy od tego, czy Fnatic ogra Complexity, czy jednak przegra i spadnie do dolnej drabinki. Pomijając jednak wszystkie możliwe scenariusze, to trzeba przyznać, że Dexter i spółka trafili do naprawdę wyrównanej części drabinki, gdzie każdy może wygrać z każdym. Dlatego też ciężko wytypować, czy Fnatic uda się ostatecznie awansować do głównej fazy, czy też europejski skład szybko pożegna się z Kolonią.

Na pewno jednak trzeba będzie z uwagą przyglądać się poczynaniom nowego składu Fnatic pod wodzą Dextera, bowiem to nie tylko zmiana prowadzącego, ale też uwolnienie gwiazdy zespołu – Meziiego. Jeśli tylko Dexter zdążył choć minimalnie ułożyć drużynę, to równie dobrze Fnatic może awansować po dwóch meczach. Ale to już wróżenie z fusów, więc zostańmy przy tym, że stać ich na awans, ale nie wiadomo czego się po nich spodziewać.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.