Respawn.pl

Czy Monte bez BOROSa będzie stać na awans? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Monte latem straciło swojego kluczowego gracza, co zdecydowanie osłabiło firepower ukraińskiej formacji. Czy mimo to, Krasnal i spółka dadzą radę awansować do głównej fazy IEM Cologne 2023? Sprawdzimy to w ramach serii #MisjaKolonia!

Transfery

Tak jak wspomnieliśmy, w Monte latem doszło do jednej zmiany. Z zespołem pożegnał się BOROS, który zasilił Team Falcons. Miejsce gwiazdy drużyny zajął Duńczyk z akademii AstralisBr0, który dotychczas nie miał okazji wystąpić na tak wysokim poziomie, jaki będzie podczas IEM Cologne 2023.

Co z tym Monte? A no nie wiemy…

Dla odświeżonego składu Monte faza Play-In IEM Cologne 2023 będzie debiutem. Już w pierwszym meczu Krasnal i spółka trafili na ciekawych rywali – brazylijskie Imperial, które latem straciło Fallena i Chelo. Faworytem tego starcia wydaje się być ekipa z kraju kawy, jednak format BO1 może mocno sprzyjać Monte, które na pewno pokusi się o zwycięstwo na start zmagań w Kolonii.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W przypadku wygranej z Imperial, Monte zagra z wygranym meczu pomiędzy FURIA i Grayhound, natomiast w przypadku przegranej, z przegranym wspomnianej pary. W starciu z Kscerato i spółką ciężko będzie określić Monte mianem faworyta, zwłaszcza że Brazylijczycy mocno się wzmocnili, dodając do swojego składu wspomnianych wcześniej Fallena i Chelo.  Natomiast jeśli chodzi o mecz z Grayhound, to nie ma co się oszukiwać, powinno być łatwe 2:0 dla Monte. Ale jak dobrze wiemy, CS bywa zdradliwy i wszystko się może zdarzyć.

Podsumowując, Monte jest sporą niewiadomą tego turnieju. Gdyby w zespole został BOROS, to mówilibyśmy zupełnie co innego, a tak nie jesteśmy pewni, czy Br0 dobrze wypełni lukę po byłym już graczu Monte. Możemy natomiast liczyć na to, że w razie problemów, formą błyśnie KrasnaL i Polak pomoże swojej formacji w wywalczeniu awansu do głównej fazy turnieju.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.