Respawn.pl

Czy MOUZ zrobi “SIUUU” w Kolonii? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Zbliżamy się do końca serii #MisjaKolonia. Dzisiaj przyjrzymy się MOUZ, w którym latem doszło do kluczowej zmiany prowadzącego. Czy Siuhy będzie w stanie pokierować swoją formację do głównej fazy IEM Cologne 2023?

Transfery

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, latem w MOUZ doszło do zmiany prowadzącego. Nasz rodak, Siuhy, zastąpił w tej roli Dextera, który wylądował w Fnatic. Jednak nie była to jedyna zmiana w Myszach, bowiem chwilę później z zespołem pożegnał się JDC, a jego miejsce w składzie zajął adept akademii – Jimpphat. W tak odświeżonym składzie, jeszcze młodszym niż ten, który walczył na Majorze w Paryżu, MOUZ przyleciało do Kolonii powalczyć w fazie Play-In.

Pierwszy sprawdzian dla MOUZ

A tą Myszy rozpoczną od starcia z The Mongolz, które również będzie debiutować na LANie w nowym zestawieniu. Myszy w tym spotkaniu będą faworytem, jednak biorąc pod uwagę brak ogrania w boju i format BO1, nie można wykluczyć niespodzianki w postaci wygranej The Mongolz. Zakładamy, że Siuhy przygotował swój zespół pod to spotkanie idealnie i taki scenariusz się nie ziści.

A jeśli faktycznie tak będzie, to w drugim meczu MOUZ zmierzy się z wygranym meczu NIP – Into The Breach, czyli jeśli wierząc bukmacherom, to z Hampusem i spółką. W tym spotkaniu Myszy już nie będą faworytem, zwłaszcza że NIP ostatnio jest w dobrej formie i wszystko wskazuje na to, że w fazie Play-In IEM Cologne 2023, Szwedzi będą jedną z najlepszych formacji.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

Ale nawet w przypadku porażki z NIP nie wszystko będzie stracone. MOUZ będzie jeszcze miało szansę na awans do głównej fazy, a to za sprawą meczu decydującego, w którym przy tych założeniach, zmierzą się z wygranym meczu Into The Breach The Mongolz, ze wskazaniem na formację Rallena. Ciężko tutaj wytypować, kto przy takim scenariuszu będzie faworytem tego starcia, bowiem oba zespoły przeszły spore przemeblowania latem, ale jesteśmy w stanie zaryzykować i postawić na Siuhego i spółkę.

Podsumowując, ciężko typować wynik MOUZ na IEM Cologne 2023. Zmiana prowadzącego wcale nie musi tak szybko się zwrócić i Myszy mogą potrzebować chwili, by złapać wiatr w żagle. Dlatego też do naszej predykcji podchodzimy ostrożnie i typujemy, że MOUZ awansuje do głównej fazy, ale wątpimy w dalszy sukces na IEM Cologne 2023.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.