Respawn.pl

Czy siuhy sięgnie po mistrzostwo ESL Pro League?

Autor: Krzysztof Sarna
siuhy

Po prawie miesiącu rywalizacji w ramach dziewiętnastego sezonu ESL Pro League przyszedł czas na jej zwieńczenie. A jak wieńczyć, to oczywiście finałem, w którym nie obejdzie się bez polskiego akcentu. O mistrzostwo CS-owej Ligi Mistrzów walczyć będzie Kamil “siuhy” Szkaradek z MOUZ.

siuhy przed szansą mistrzostwa ESL Pro League

Team Vitality oraz MOUZ. Oto dwie najlepsze drużyny dziewiętnastego sezonu ESL Pro League. Obydwie mogą być z siebie dumne już teraz. Niemniej jednak już za kilka godzin tylko jedna z nich będzie rozpływać się w euforii, podczas gdy druga pogrążona będzie smutkiem i rozczarowaniem. 

Co by jednak nie mówić, zapowiada się świetny finał turnieju, który rozgrywany jest na Malcie. Po pierwsze, format to BO5, a nie jak dotychczas BO3. Tak więc ujrzymy więcej CS-a. Same drużyny niemalże sąsiadują ze sobą w światowym rankingu HLTV. Wyżej, bo na 3. miejscu są “myszy”, podczas gdy na 6. posadzie plasują się “pszczoły”. Obydwie ekipy jednak w trakcie ESL Pro League prezentowały wyśmienitego Counter-Strike’a, wygrywając swoje grupy i zaczynając fazę play-off dopiero od ćwierćfinału.

CZYTAJ TAKŻE: Recenzja UGREEN HP202 HiTune Max5 Hybrid ANC – bezprzewodowych słuchawek

Co ciekawe, drużyny te spotkają się po raz pierwszy w 2024 roku. Ostatnia wymiana argumentów miała miejsce stosunkowo dawno temu, bo 31 lipca 2023 roku w trakcie IEM Cologne. Wówczas bardzo pewnie triumfowało Vitality 2:0. Czasy jednak się zmieniły, światło dzienne ujrzał CS2, a drużyny grają inaczej. 

W przypadku finału 19. sezonu ESL Pro League faworytem, choć tylko minimalnym jest MOUZ. Obydwie drużyny sprawiają wrażenie grających równego poziomem CS-a. Wynik jest tutaj jak najbardziej otwarty i zwycięstwo jednej bądź drugiej ekipy nie powinno być rozpatrywane w kontekście niespodzianki. 

17:00 | Team Vitality vs. MOUZ – BO5

Zwycięzca wielkiego finału nie tylko sięgnie po puchar, prestiż czy punkty do światowego rankingu HLTV. Mistrzostwo dziewiętnastej odsłony ESL Pro League wiąże się także z czekiem na 170 tysięcy dolarów oraz slotem na Intel Extreme Masters Cologne 2024. Ponadto sam turniej wpisuje się w cykl Intel Grand Slam, dlatego też triumfator wykona krok w jego kierunku.

Polskojęzyczną transmisję z rozgrywek dziewiętnastego sezonu ESL Pro League znajdziecie na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Natomiast wszystkie wyniki i ciekawostki znajdziecie na naszej stronie.

Więcej informacji o ESL Pro League S19!