Respawn.pl

Czy Twitch wreszcie poszedł po rozum do głowy? Dwie kontrowersyjne streamerki ukarane!

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Ależ dobre nowiny dla wielu użytkowników Twitch’a przyniosła dzisiejsza noc! Amouranth oraz Indiefoxx, czyli tak zwane “baseniary” otrzymały blokadę na aż trzy dni!

Ostatnie miesiące na Twitch z pewnością są gorące. Większa część społeczności prosiła o banowanie kontrowersyjnych streamerek, lecz platforma postanowiła “obejść” całe to zamieszanie, nie tracąc przy tym sporych dochodów. Dlatego transmisje z basenów czy plaż zostały przeniesione do oddzielnej kategorii i teoretycznie rzadziej pojawiają się na ekranie startowym platformy.

To jednak nie oznacza, że popularność takich transmisji zmalała. Kontrowersyjne streamerki cały czas przyciągają sporą liczbę oglądających i co najgorsze robią coraz dziwniejsze rzeczy. Dobrymi przykładami są dwie najpopularniejsze streamerki – Amouranth oraz Indiefoxx, które otrzymały w nocy blokady na trzy dni.

Na Twitchu baseny ostatnio spadły w rankingu na rzecz ASMR, czyli idąc tropem Wikipedii – zjawiskiem przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała, wywołanych poprzez wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. Na czym to polega według streamerek? Możecie sprawdzić na poniższym klipie

Sprawa wygląda tak, że Amouranth oraz Indiefoxx leżąc w łóżku w dosyć skąpych strojach lub z wypiętymi pośladkami w obcisłych legginsach wydają różne dźwięki do mikrofonu. Teoretycznie wydawane odgłosy mają być przyjemne, lecz czasami zdarza się coś w ogóle innego.

Dobra koniec tych żartów, bowiem Twitch zablokował Amouranth oraz Indiefoxx na trzy dni i na ten moment nie wiemy oficjalnie dlaczego. Najprawdopodobniej streamerki otrzymały bana właśnie za transmisję z ASMR, które stały się nieco pośmiewiskiem wśród internautów. Żadna z Pań nie odniosła się do nałożonej trzydniowej blokady i nie podała oficjalnych powodów.