Respawn.pl

Dawid Podsiadło zainwestował w Polską Ligę Esportową

Autor: Krzysztof Sarna

Polska Liga Esportowa w minionych miesiącach uległa drastycznemu rozwojowi. Podmiot jednak nie osiada na laurach i nieustannie brnie do przodu. Tym razem dowiedzieliśmy się o kolejnym inwestorze, którym został Dawid Podsiadło. 

Prawie miesiąc temu mogliśmy usłyszeć o nowej współpracy pomiędzy PGE a Polską Ligą Esportową. Spółka ciągle się rozwija i nie widać temu końca. Osobą, która postanowiła zawitać do świata esportu jest doskonale znany muzycznemu środowisku Dawid Podsiadło. 

Polskiej Ligi Esportowej raczej nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jeszcze kiedyś pod jej banderą mogliśmy obserwować zmagania League of Legends. Teraz jednak rozgrywki skupiają się na Counter-Strike’u: Global Offensive. Tylko w ubiegłym roku łączna pula jesiennego sezonu wynosiła 100 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec, wszak najlepsi zawodnicy mogli polecieć na mecz NBA do Stanów Zjednoczonych wraz z Marcinem Gortatem, czy też pośmigać Porsche.

Od pewnego czasu, a w zasadzie od ubiegłych wakacji w PLE wszystko idzie w coraz to lepszym kierunku. Jednym z inwestorów został wcześniej wspomniany Marcin Gortat. Można wręcz odnieść wrażenie, że w końcu w Polskiej Lidze Esportowej nastąpił porządek i wszystko jest na zdecydowanie innym poziomie, aniżeli było jeszcze rok temu. 

Do grona inwestorów dołączył Dawid Podsiadło, który jest popularnym artystą muzycznym. 27-latek wielokrotnie podkreślał, że prywatnie jest miłośnikiem gier, a więc ta inwestycja poza walorem biznesowym, jest dla niego także rozwinięciem własnych zainteresowań. 

Na podobnym poziomie kocham muzykę, film i gry wideo. Wszystko to się ze sobą przenika i łączy – i bez choćby jednego z tych elementów, inne nie byłyby wystarczająco dobre – powiedział artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej. 

Warto także conieco wspomnieć o nadchodzącym wiosennym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Ten wystartuje dokładnie w środę, 31 marca. Najlepsze formacje ponownie będą rywalizować o nagrody z łącznej puli stu tysięcy złotych.