Respawn.pl

Decyzja Valve zbiera swoje żniwo. Kolejna organizacja rezygnuje z sześcioosobowego składu!

Autor: Marcin Kapusta

TeamONE to kolejna formacja, która zrezygnowała z sześcioosobowego składu ze względu na decyzję Valve. W jej wyniku Cassio “cass1n” Santos trafił na ławkę rezerwową!

Na początku bieżącego roku brazylijska organizacja postanowiła iść za trendem i zatrudniła dodatkowego gracza, którym został Cassio “cass1n” Santos. 19-latek w nowych barwach rozegrał zaledwie siedem oficjalnych spotkań w ramach Domination League, które TeamONE zakończyło na drugiej lokacie.

W styczniu Valve wymierzyło kolejny cios w stronę sceny esportowej. Deweloperzy ogłosili, że jeśli drużyny będą stosować koncepcję sześcioosobowych składów na turniejach ze statusem RMR, to stracą 20% zdobytych punktów, które są przecież potrzebne do zdobycia slota na Majorze. Z tego też względu z poszerzonego rosteru zrezygnowało Vitality, które posadziło Nabila “Nivera” Benrlitoma na rezerwę, a teraz zrobiło to TeamONE z cass1nem. “Valve zabrania ingerencji szóstego gracza w zespole. W wyniku tego, co przechodzimy obecnie w CS-ie, na razie przestanę brać udział w turniejach” – napisał poszkodowany za pośrednictwem Twittera.

Aktualnie reprezentanci brazylijskiej organizacji przebywają w Europie, ponieważ już w piątek rozpoczną zmagania w 13. sezonie ESL Pro League. Latynosi uplasowali się w grupie C, w której znalazło się także Gambit Esports, MIBR, Natus Vincere oraz Cloud9. Co ciekawie, cass1n pozostanie ze swoimi kolegami na bootcampie w Warszawie i nadal będzie brał czynny udział w treningach.

Wyjściowa piątka TeamuONE prezentuje się następująco:

  • 🇧🇷 Pedro “Maluk3” Campos
  • 🇧🇷 Matheus “pesadelo” Panisset
  • 🇧🇷 Matheus “prt” Scuvero
  • 🇧🇷 Felipe “skullz” Medeiros
  • 🇬🇹 Mario “malbsMd” Samayoa
  • 🇧🇷 Joao “righi” Righi (trener)
  • 🇧🇷 Cassio “cass1n” Santos (rezerwa)