Respawn.pl

Strona główna » degster: “już nigdy nie dołączę do drużyny rosyjskojęzycznej, preferuję Europę”

degster: “już nigdy nie dołączę do drużyny rosyjskojęzycznej, preferuję Europę”

Autor: Marcin Kapusta

Abdul “degster” Gasanov w pomeczowym wywiadzie przytoczył kulisy rozstania z Teamem Spirit i opowiedział o międzynarodowym epizodzie!

Abdul “degster” Gasanov wspomaga OG Esports pod nieobecność Mateusza “mantuu” Wilczewskiego podczas wiosennych finałów BLAST Premier. Rosjanin po wygraniu meczu z Natus Vincere porozmawiał z dziennikarzem serwisu Pley.gg o kilku zakulisowych aspektach jego kariery.

“Nigdy nie powiedziałem, że nie chcę relokacji z Rosji”

20-letni snajper jeszcze do niedawna przywdziewał trykot Teamu Spirit. Pod banderą rosyjskiej organizacji sięgnął m.in. po triumf w DH Open January, a także dotarł do półfinałów antwerpskiego Majora. Sukces w Belgii spowodował, że Spirit z impetem wkroczyło do czołowej 10. światowego rankingu HLTV. Nikt nie spodziewał się, że w takim momencie zarząd zdecyduje się na zmiany kadrowe. Jej ofiarą padł właśnie gwiazdor zespołu, Abdul “degster” Gasanov.

W oficjalnym oświadczeniu napisano, że powodem rozstania były czynniki geopolityczne, nie związane z grą. Degster w wywiadzie ujawnił jednak, że organizacja mocno naciskała na niego, by ten szybciej podjął decyzję o wyjeździe z Rosji do serbskiej stolicy Belgradu, gdzie przeniosło się Spirit po inwazji putinowskiej armii na Ukrainę. 20-latek był zainteresowany relokacją, lecz narzucone tempo przeprowadzki było zbyt szybkie, przez co ostatecznie zrezygnował.

Nigdy nie powiedziałem, że nie chcę relokacji z Rosji do innego kraju. Powiedziałem tylko zarządowi organizacji, że nie chcę mieszkać w Serbii. Proszono mnie, abym ruszył do przodu i szybciej podjął ostateczną decyzję, co do wyjazdu. Nie czułem się na siłach, żeby wyjechać z Rosji już teraz i zostawić dom z mnóstwem rzeczy. To właśnie skłoniło mnie do opuszczenia Spirit” – powiedział.

“Myślę, że już nigdy nie dołączę do drużyny CIS”

Degster powiedział, że jego priorytetem jest kontynuowanie kariery w międzynarodowej formacji. Stwierdził także, że raczej już nigdy nie dołączy do drużyny z regionu CIS, no chyba, że otrzyma ofertę od Natus Vincere.

Gra w OG jest dla mnie szansą na pokazanie, że mogę grać w drużynach, które mówią po angielsku. Obecnie myślę, że już nigdy nie dołączę do zespołu CIS – jedynym wyjątkiem jest Natus Vincere. W innych sytuacjach preferuję Europę od regionu CIS.” – oznajmił.

Wspaniały bieg OG

Wspomagane przez degstera OG zamelduje się na serwerze już dziś (tj. 18.06) o godzinie:16:30. W ramach półfinału BLAST Premier Spring Final ekipa Macieja “F1KU” Miklasa podejmie Natus Vincere, które we wczorajszym pojedynku zdemolowało Mistrzów Świata z FaZe Clanu.