Respawn.pl

Derbowy poniedziałek! W grze AGO i Wisła Kraków

Autor: Krzysztof Sarna

Poniedziałek wiąże się zazwyczaj z nowymi wyzwaniami i kolejnymi turniejami. Nie inaczej jest w tym przypadku. Dziś dwukrotnie przyjdzie nam podziwiać Wisłę All iN! Games Kraków w akcji. Dojdzie między innymi do derbów z x-kom AGO.

Białą Gwiazdę w ostatnim czasie możemy często ujrzeć na serwerze i tak też będzie tym razem. Bezsprzecznie taka częstotliwość rozgrywanych spotkań w przypadku krakowskiej Wisły, jaka ma miejsce aktualnie pomoże w przygotowaniu do nadchodzących zmagań na Intel Extreme Masters w Katowicach. Z pewnością bardzo pasjonująco zapowiadają się derby z udziałem małopolskiej organizacji oraz AGO.

Zanim jednak do nich dojdzie to przyjdzie nam podziwiać zawody pomiędzy Wisłą a SKADE o godzinie 9:00. Będzie to pierwszy pojedynek w ramach Pinnacle Winter Series 1. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w Pinnacle Winter Series 1 Regionals, gdzie ulegli jedynie Endpoint. Później górowali nad LookingForOrg, Tricked oraz EC Kyiv. Bułgarski kolektyw natomiast otrzymał zaproszenie i będzie to jego pierwszy pojedynek w 2022 roku. Po raz ostatni mieliśmy okazję obserwować 26. siłę świata 15 lutego, kiedy wygrała z Linx Legacy w finale 39. sezonu ESEA Advanced. Nie da się ukryć, że wytypowanie faworyta tego starcia jest bardzo trudne. W końcu na papierze to SKADE lepiej wygląda, ponieważ Michał “snatchie” Rudzki i jego koledzy są na 53. lokacie w światowym rankingu HLTV. Są jednak w gazie i ich forma z dnia na dzień prezentuje się coraz lepiej. Pod znakiem zapytania stoi natomiast dyspozycja graczy Nikolaya “pNshra” Paunina. 

Na udany wieczór mamy dla Was derby pomiędzy Białą Gwiazdą a AGO. Jest to 1/8 Malta Vibes Knockout Series 5. Wygrany awansuje do ćwierćfinału, w którym już czeka SINNERS. Obie te drużyny są po zmianach, chociaż “Jastrzębie” po nieco mniejszych. Dotychczas rozegrały jeden mecz, a mianowicie z Savage w Elisa Invitational Winter 2021 Main Qualifier i ten okazał się przegrany. Czysto teoretycznie zbliżająca się konfrontacja powinna być wyrównana, ponieważ nieco wyżej są Damian “Furlan” Kisłowski i jego kompani, zajmujący 46. pozycję w rankingu HLTV, podczas gdy Wiślacy 53. Można pokusić się o stwierdzenie, że ta drużyna, która wygra dzisiejszą potyczkę, będzie mogła nosić miano drugiej najlepszej w Polsce.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań polskich formacji prezentuje się następująco:

9:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. SKADE – BO3 [Transmisja]

19:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. x-kom AGO – BO3 [Transmisja]