dev1ce wraca na szczyt? Astralis w półfinale IEM Cologne!

Autor: Filip Woszczek

Drugi, a zarazem ostatni ćwierćfinał IEM Cologne 2023 dobiegł końca. Nicolai ‘device‘ Reedtz zagra w półfinale dużego turnieju lanowego po długim czasie nieobecności, po tym jak wraz z Astralis poradził sobie z topową drużyną świata z Danii.

Początek na Ancient pokazał dość wyrównany pojedynek pomiędzy dwoma ekipami. Z jednej strony dobry start dla Astralis po CT, następnie wyrównany przez Heroic. Przed potencjalnym niekorzystnym wynikiem 6:9, swój zespół uratował Christian ‘Buzz‘ Andersen, wygrywając w sytuacji 1 na 3 przy wyniku 6:7. Dzięki temu, zawodnicy Astralis jeszcze przed końcem połowy objęli prowadzenie (8:7). Druga połowa oznaczała dla Heroic ciężki kawałek chleba, ponieważ nie udało im się wtedy ugrać ani jednej rundy, co oznaczało pierwszy punkt w tym Best of 3 dla ekipy przeciwnej.

Na Inferno, będącym wyborem Heroic, można było zobaczyć równie dobrą dyspozycję drużyny Caspera “cadiaNa” Møllera w ataku. Wraz z końcem pierwszej połowy, w tabeli widniał korzystny dla nich wynik 8:7. Ponownie nie wiele to dało, z uwagi na jeszcze lepszą formę Astralis w ofensywie, która pozwoliła przeciwnikowi wygrać zaledwie 3 rundy jako CT.