Respawn.pl

dev1ce z kontraktem w Astralis do 2026 roku!

Autor: Krzysztof Sarna
Astralis device

Z wielką ulgą odetchnąć mogą fani Astralis. Wielka gwiazda duńskiej organizacji, a zarazem jeden z najlepszych zawodników Counter-Strike’a na świecie – Nicolai “dev1ce” Reedtz przedłużył kontrakt na kolejny. Duńczyk w rodzimej ekipie będzie występował minimum przez trzy kolejne lata.

dev1ce gra dalej w Astralis

Reedtz miał podpisany kontrakt z Astralis do 2025 roku, ale Duńczyk w połowie października bieżącego roku zdecydowało się na przedłużenie umowy o kolejny rok. Nie ma się co specjalnie ukrywać, że dev1ce i Astralis to jedna rodzina i trudno wyobrazić sobie sylwetkę tego zespołu właśnie bez 28-latka. Gracz ze Skandynawii największe laury święcił właśnie z “Astra”. 

Snajper do Astralis dołączył po raz pierwszy 18 stycznia 2016 roku i rywalizował w sumie do 23 kwietnia 2021 roku. Przez ten okres wygrał cztery Majory. Szczególnie dobry był 2019 rok, kiedy to duńska organizacja napisała swoją erę. Później Duńczyk przeszedł do Ninjas in Pyjamas na ponad rok, ale trudno mówić o udanym okresie. Finalnie od 27 października minionego roku Reedtz zdecydował się na ponowne wejście do tej samej rzeki, chociaż na razie trudno mówić o sukcesach. 

CZYTAJ TAKŻE: siuhy na 4. miejscu rankingu HLTV! kRaSnaL i Monte również wyżej

Powiedziałem to już wcześniej, ale Astralis to mój zespół i zrobię wszystko, żebyśmy wrócili tam, gdzie według mojego uznania powinniśmy być. Wiele dzieje się aktualnie w świecie CS-a, ale mnie chodzi o to, abyśmy myśleli długoterminowo i kontynuowali to, co rozpoczęliśmy. Dlatego też bardzo cieszę się z przedłużenia kontraktu, które pokazuje, jak bardzo obie strony tego chcą. Jestem naprawdę szczęśliwy, że tu jestem i cieszę się, że mogę być częścią tego projektu. Można wyczuć nowy optymizm w całej organizacji i chociaż przed nami jeszcze daleka droga, jestem całkowicie spokojny o nasze perspektywy na przyszłość i możliwości osiągnięcia naszych celów. Nie ustalamy dat ani liczby tytułów, ale Astralis musi być miejscem, w którym gra się najlepiej, a więc na szczycie. Jestem pewien, że uda nam się to osiągnąć – mówił drugi najlepszy zawodnik 2018 roku. 

CZYTAJ TAKŻE: Znamy grupy i harmonogram meczów otwarcia IEM Sydney! Naprzeciwko siebie staną byli gracze złotej piątki

Przed Astralis występ w Roobet Cup. Turniej odbędzie się w dniach 25 października – 2 listopada. W imprezie weźmie udział szesnaście zespołów. Łączna pula nagród wydarzenia to ćwierć miliona dolarów, z czego do triumfatora powędruje 150 tysięcy dolarów. Podopieczni Petera “casle’a” Ardenskjolda wezmą także udział w mistrzostwach Azji CS2, BLAST Premier Fall Final, a także 19 i 20 sezonie ESL Pro League.