Respawn.pl

device kontra Ninjas in Pyjamas! Świetna sobota z BLAST-em

Autor: Krzysztof Sarna

Przed nami już tylko ostatnie dwa dni na BLAST Premier Spring Groups. Już dzisiejsze zmagania zapowiadają się niesamowicie, a to chociażby za sprawą pojedynku Astralis z NiP-em, w którym oczywiście Nicolai “device” Reedtz stawi czoła swojej byłej formacji. 

Dziś poznamy kolejne dwie ekipy, które pożegnają się z turniejem i o awans na wiosenne finały będą walczyć podczas BLAST Premier Spring Showdown. Elektryzująco zapowiada się przede wszystkim pojedynek z udziałem Astralis i Ninjas in Pyjamas, a na planie numer jeden będzie oczywiście device.

CZYTAJ TAKŻE: Recenzja Corsair HS65 Surround – słuchawek z wyśmienitym dźwiękiem przestrzennym

A ten wystartuje o godzinie 15:00. Będzie to pierwszy raz, kiedy device zagra przeciwko swojej byłej organizacji, a więc NiP-owi. Zresztą same mecze Astralis i Ninjas in Pyjamas prawie że od samego początku ich istnienia wzbudzały sporo emocji, szczególnie wśród fanów ze Skandynawii. Na samym papierze również zapowiada się ciekawie, ponieważ oba zespoły wręcz sąsiadują ze sobą. Organizacja ze Szwecji jest na 16. pozycji, podczas gdy Duńczycy na osiemnastej. Zwycięzca tego pojedynku w niedzielę zagra z OG Esports o awans na wiosenne finały.

O godzinie 18:30 z kolei rozegra się pierwsze z trzech starć drugiej rundy Knockout Stage. Natus Vincere zagra z Complexity Gaming o awans do BLAST Premier Spring Final. Mimo tego, że Oleksandr “s1mple” Kostyliev i spółka nie prezentują tak wysokiego poziomu, jak przed rokiem, tak nie powinni mieć dziś problemów, by wyjść zwycięsko z tej konfrontacji.

Harmonogram sobotnich spotkań BLAST Premier Spring Groups prezentuje się następująco:

15:00 | Astralis vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

18:30 | Natus Vincere vs. Complexity Gaming – BO3

Transmisja ze wszystkich spotkań wraz z polskim komentarzem prowadzona będzie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego. Dostaniecie się do niego klikając tutaj.

BLAST Premier Spring Groups rozpoczyna się właśnie dzisiaj i potrwa aż do następnej niedzieli, a więc 29 listopada. W turnieju bierza łącznie udział dwanaście ekip, w tym pięć z pierwszej dziesiątki rankingu HLTV. Całkowita pula nagród to 177 500 dolarów oraz sześć miejsc w turnieju Spring Final. Ekipy z lokat 7-12 będą musiały walczyć o awans do wiosennych finałów podczas imprezy z cyklu Spring Showdown.