Respawn.pl

device z tytułem MVP za Intel Extreme Masters Fall

Autor: Krzysztof Sarna

Najlepszą drużyną na Intel Extreme Masters Fall było Ninjas in Pyjamas. By zamknąć już temat minionego turnieju, wystarczy jeszcze tylko wspomnieć o najlepszym zawodniku. A tytuł ten zgarnął Nicolai “device” Reedtz, dla którego jest to pierwsze tego typu odznaczenie w barwach NiP-u. 

Przypomnijmy, że w wielkim finale IEM Fall ENCE podejmowało Ninjas in Pyjamas. Jednak po czteromapowym pojedynku lepiej z tego starcia wyszła organizacja ze Szwecji. Nic zatem dziwnego, że miano najlepszego zawodnika powędrowało do zawodnika, w którym NiP pokłada największe nadzieje. Tym jest oczywiście device, który podczas ostatniego turnieju z serii RMR najzwyczajniej w świecie wymiatał.

Duńczyk poprowadził Ninjas in Pyjamas do pierwszego znaczącego zwycięstwa od czasu IEM Oakland 2017. Wiele czasu musiała się naczekać szwedzka organizacja, by odnieść sukces, ale najwidoczniej zakontraktowanie device’a wiele pomogło w tej kwestii.

26-latek na minionym turnieju rozegrał piętnaście map. Jedynie na dwóch z nich miał ujemny stosunek zabójstw do śmierci. Mówimy tu dokładnie o Nuke’u ze starcia z Teamem Vitality oraz o Mirage’u z wczorajszego finału z ENCE. W ostateczności świetna gra przez cały czas zmagań przełożyła się na rating wynoszący 1.35. Najlepiej reprezentantowi NiP-u poszło natomiast w pierwszym starciu IEM Fall, a więc z Fiend. Wówczas gracz z Danii na Nuke’u eliminował swoich oponentów 24 razy, upadając przy tym zaledwie dziewięciokrotnie. Zapytacie o rating? Ten był naprawdę kapitalny, ponieważ wyniósł 2.07.

device błyszczał praktycznie w każdym elemencie IEM-a. Zajął on pierwsze pięć miejsc w rankingach. Chodzi tu w szczególności o liczbę zabójstw na rundę, liczbę otwierających zabójstw, zabójstw na rundę przy użyciu AWP czy też liczbach zgonów. Co ciekawe – jak poinformował portal HLTV.org, głównymi kandydatami do otrzymania tytułu MVP byli Paweł “dycha” Dycha, Lotan “Spinx” Giladi oraz Mathieu “ZywOo” Herbaut.

Dla Reedtza jest to już 19. tytuł MVP w karierze, a pierwszy w 2021 roku oraz w barwach Ninjas in Pyjamas. Zawodnik ze Skandynawii nadal utrzymuje się na czele pod względem tego typu wyróżnień. Utrzymuje on dystans w stosunku co do Oleksandra “s1mple’a” Kostylieva, który w bieżącym roku otrzymał już pięć odznaczeń MVP. Ukrainiec na swoim koncie ma dokładnie szesnaście tych tytułów.