Respawn.pl

Dignitas z 1. miejscem w grupie D ELEAGUE

Autor: Sergiusz Lelakowski

W pierwszym dniu rozgrywek grupy D ELEAGUE Dignitas pokonało Fnatic w meczu zwycięzców, co zagwarantowało Duńczykom awans do play-offów turnieju. Pozostałe drużyny w walce o drugie miejsce zobaczymy jeszcze raz dziś wieczorem.

 

Drużyny z grupy D to ostatnie, którym przyszło się zmagać w drugim sezonie rozgrywek ELEAGUE. W poprzednich tygodniach awans do play-offów zagwarantowały sobie m.in. Virtus.pro, Astralis czy SK Gaming.

Fnatic – OpTic Gaming 1:0 (19:17 Cache)

W pierwszym meczu drużyna Fnatic podjęła reprezentantów OpTic Gaming. Dodajmy, że przez chwilową nieobecność Dennisa “dennisa” Edmana Szwedzi wystąpili ze swoim trenerem, Jimmym “Jumpym” Berndtssonem.

OpTic Gaming rozpoczęło mecz po stronie antyterrorystów i wygrało pierwszą połówkę 7:8. Amerykański zespół powiększył swoją przewagę wygrywając drugą pistoletówkę. Radość jednak nie trwała długo, bo niespełna dwie minuty później udany force-buy dał Szwedom kolejny punkt. Ostatecznie mapa musiała się rozstrzygnąć w dogrywce, którą wygrało Fnatic przy wyniku 19:17.

Dignitas – EnVyUs 1:0 (16:12 Cobblestone)

Krótko po zakończeniu pierwszego meczu na scenie pojawili się gracze Dignitas i EnVyUs. W tym spotkaniu Duńczycy byli faworyzowani do zwycięstwa nad podopiecznymi EnVyUs, ale ostatecznie mecz był bardzo wyrównany, a emocje trwały do ostatniej rundy.

Cobblestone zaczął się nierówno na korzyść Dignitas. Drużyna Emila “Magiskb0Ya” Reifa zyskała szybkie 7:1, zanim Francuzi się “obudzili”. Ostatecznie połówka wpadła na konto Duńczyków, którzy zakończyli ją wynikiem 9:6. W dalszej części spotkania EnVyUs nie udało się odzyskać przewagi i ostatecznie – zgodnie z przewidywaniami – Dignitas było górą i awansowało do meczu zwycięzców.

Dignitas – Fnatic 1:0 (16:3 Overpass)

Zazwyczaj to od meczów zwycięzców oczekujemy najlepszego CS-a w wykonaniu obu grających drużyn. Tak nie było tym razem, gdyż Dignitas pokonało Fnatic szybkim 16:3 na Overpassie, nie dając szwedzkiej drużynie żadnych szans. Tym samym Duńczycy zagwarantowali sobie awans z pierwszego miejsca do ćwierćfinałów ELEAGUE.

Pozostałe drużyny zmierzą się dziś popołudniu o drugie miejsce w grupie według poniższego planu:

  • Mecz przegranych – OpTic vs. EnVyUs – 16:00 (BO3)
  • Mecz decydujący – Fnatic vs. OpTic/EnVyUs – 18:30 (BO3)