Respawn.pl

Dignitas fe pierwszym finalistą Intel Challenge

Autor: Sergiusz Lelakowski

Świeżo zrekrutowany Team Dignitas fe pokonuje CLG Red i awansuje do finału Intel Challenge. Zawodniczki brytyjskiej organizacji pokonały swoje przeciwniczki 2:1. 

 

Północnoamerykańskie derby przyniósł dziś małą niespodziankę. Zawodniczki CLG Red, które wygrały wczoraj swoją grupę, były przed tym meczem stawiane w roli faworytek. Już pierwsza mapą pokazała, że nie będzie to łatwy pojedynek. Train od którego mecz się rozpoczął skończył się po dogrywce wynikiem 19 do 17 na czerwonego CLG.

Drugą mapą był Cache, której pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 8:7 na korzyść Kanadyjek z Dignitas. Po zmianie stron “EMUHLEET” i spółka nie dała swoim przeciwniczkom żadnych szans po 9 rundach na tablicy wyników zobaczyliśmy wynik 16 do 8 dla Dignitas.

Decydującą mapą był Cobblestone. CLG Red rozpoczęło po stronie CT i nie była to dla nich udana połówka. Zakończyła się wynikiem 11 do 4 i tylko cud mógł uratować zeszłoroczne finalistki. Cud się nie wydarzył i po kolejnych 9 rundach ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Team Dignitas fe.

Kanadyjki w finale zmierzą się ze zwyciężczyniami meczu  Team Secret fe vs expert fe.