Respawn.pl

Dignitas wystawiło cały skład CS:GO na listę transferową!

Autor: Marcin Kapusta

Dignitas wystawiło cały skład CS:GO na listę transferową z powodu niezadowalających wyników. Patrik “f0rest” Lindberg i spółka dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy!

Decyzja amerykańskiej organizacji o rezygnacji z dotychczasowego składu nastąpiła po serii fatalnych występów na arenie międzynarodowej. Punktem kulminacyjnym okazała się druzgocąca porażka w europejskim turnieju, w którym drużyna zajęła odległe 12/14. miejsce, tracąc tym samym szanse na udział w antwerpskim Majorze.

Mieliśmy nadzieję, że nasz skład osiągnie lepsze wyniki, lecz brak awansu na Majora oznacza, że musimy ponownie rozważyć dalszą drogę Dignitas w Counter-Strike’u. Od dzisiaj wszyscy gracze są dostępni do nabycia poprzez transfery, natomiast my jako zarząd zajmiemy się przyszłością dywizji. Nie wykluczamy stworzenia składu w oparciu o obecnych graczy Dignitas. Jednakże, wszyscy gracze mają pozwolenie na zbadanie ofert indywidualnych, niezależnie od tego, czy chcą wiązać przyszłość z naszą organizacją, czy nie. Chcemy po prostu dać każdemu zawodnikowi uczciwą szansę na znalezienie odpowiedniego pracodawcy. W nadchodzących tygodniach będziemy podejmować działania w kierunku naszej przyszłości na scenie CS:GO. Chcemy stworzyć skład, który będzie pretendentem w walce o trofea.” – zawarto w oficjalnym oświadczeniu Dignitas.

Organizacja powróciła na CS-owe salony na początku 2020 roku, angażując szwedzkich weteranów, którzy dominowali scenę w latach 2012-2013 pod szyldem Ninjas in Pyjamas. Piąty fotel objął natomiast młody i perspektywiczny snajper z Norwegii, Håkon “hallzerk” Fjærli. Można więc śmiało stwierdzić, że projekt Dignitas był odgrzewanym kotletem legendarnego NiP-u. Ruch ten był doskonały pod względem marketingowym, aczkolwiek wyniki nie napawały optymizmem. Zdarzały się przebłyski m.in. w postaci wicemistrzostwa Eden Arena Malta Vibes 6 czy triumfu w BLAST Nordic Masters Fall 2021, jednak większość czasu obfitowała w blamaże w różnego rodzaju internetowych zmaganiach czy kwalifikacjach do większych wydarzeń.

Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i teammatom za wspólnie spędzony czas. Życzę wszystkim powodzenia w dalszych przedsięwzięciach. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie kolejnych kroków w mojej karierze, by pokazać wam wszystkim, na co mnie stać.” – napisał Jonas “Lekr0” Olofsson za pośrednictwem Twittera.

Dotychczasowy skład Dignitas wyglądał następująco:
  • Szwecja Patrik “f0rest” Lindberg
  • Szwecja Adam “friberg” Friberg
  • Szwecja Ludvig “HEAP” Alonso
  • Szwecja Jonas “Lekr0” Olofsson
  • Norwegia Håkon “hallzerk” Fjærli
  • Bosnia i Hercegowina Faruk “pita” Pita (trener)