Respawn.pl

Dima dołącza do Teamu Singularity… ale w VALORANCIE!

Autor: Marcin Kapusta

Dmitriy “Dima” Bandurka rozpoczyna swoją profesjonalną karierę w VALORANCIE. Rosjanin skompletował skład Teamu Singularity!

Dima swoją przeszłość wiąże z Counter-Strikem, w którym reprezentował wschodnioeuropejskie formacje, takie jak Vega Squadron czy też Team Spirit. Pod banderą tej ostatniej spędził ponad dwa lata i w tym czasie zwyciężył m.in. Binary Dragons Prestige LAN oraz trzykrotnie sięgał po wicemistrzostwo regionalnego Minora. Od października 2019 roku związany był z Espadą, z którą wygrał m.in. 7. tydzień zmagań na Eden Arena Malta Vibes. W styczniu rosyjska organizacja wycofała się z CS:GO, w wyniku czego Dima został bezrobotny. Kilka dni później ogłosił przejście na VALORANTA.

W FPS-ie od Riot Games, 26-latek brał już udział w kwalifikacjach do Nicecactus Trophy, zajmując odpowiednio 9/16. oraz 5/8. miejsce. W Teamie Singularity załatał lukę pozostawioną przez Nikite “trexxa” Cherednichenka, który został odsunięty na ławkę rezerwową. Dima świetnie zadebiutował w nowych barwach, ponieważ on i jego kompani zdołali już wygrać VCT Challengers 3 dla regionu CIS.

Od ponad 10 lat profesjonalnie grałem w CS:GO, moja kariera rozpoczęła się w Spirit, a zakończyła w Espadzie. Grałem w wielu turniejach w różnych zakątkach świata, jestem uczestnikiem trzech Majorów. Z Espadą również zakwalifikowałem się na ten prestiżowy turniej, ale z powodu ograniczeń koronawirusowych, impreza została przełożona, co niestety skończyło się rozwiązaniem Espady. Postanowiłem rozpocząć nowy rozdział w moim życiu, zmienić grę i przeniosłem się na VALORANTA. To była dość trudna decyzja, bo jestem tu dopiero początkującym graczem, ale jestem bardzo zmotywowany. Jestem naprawdę wdzięczny, że mogę być częścią zespoły i reprezentować tak wspaniałą organizację, jaką jest Singularity. Obiecuję, że daną mi szansę wykorzystam jak najlepiej” – przyznał Dmitriy w oficjalnym oświadczeniu.

Aktualny skład Teamu Singularity prezentuje się następująco:

  • 🇷🇺 Denis “Gray” Danilyuk
  • 🇷🇺 Ilya “NLaaeR” Koppalov
  • 🇷🇺 Artem “insider” Puzanov
  • 🇷🇺 Stanislaw “Sp1ke” Koshel
  • 🇷🇺 Dmitriy “Dima” Bandurka