Respawn.pl

Długo czekaliśmy, ale się doczekaliśmy! Markoś oficjalnie uzupełnia skład Wisły Kraków

Autor: Krzysztof Sarna

Wisła All iN! Games Kraków po ponad miesiącu załatała lukę. Ostatnim ogniwem składu Białej Gwiazdy okazał się Jakub “Markoś” Markowski. 

Krakowska Wisła dokładnie od 10 kwietnia pozostała bez jednego zawodnika. Z organizacją pożegnał się Olek “hades” Miśkiewicz, przez co zespół był zmuszony do przeprowadzenia testów i zakontraktowania nowej twarzy. Jeszcze przed tym mówiło się, że to jednak Sebastian “fr3nd” Kuśmierz dołączy pod wodze Mariusza “Loorda” Cybulskiego.

W ostateczności tak się nie stało. 22-latek wspierał Wisłę od 20 maja. Z meczu na mecz coraz więcej mówiło się o potencjalnym zaangażowaniu tego zawodnika i w praktyce tak też się wydarzyło. Markosiowi przez ten czas udał się z Białą Gwiazdą dotrzeć do ćwierćfinału Spring Sweet Spring 2. W nim jednak on i jego koledzy musieli uznać wyższość BIG. 

– Kiedy otrzymałem propozycję dołączenia do Wisły, czułem, że może być to punkt zwrotny w mojej dotychczasowej karierze. Mam nadzieję, że stworzymy z chłopakami silny zespół, który przebije się do najlepszej trzydziestki drużyn i będzie rywalizował z najlepszymi ekipami jak równy z równym – zakomunikował najnowszy nabytek klubu z Krakowa.

Naszym nowym snajperem będzie Markoś. Cieszę się, że możemy to w końcu oficjalnie ogłosić. Kuba bardzo dobrze odnalazł się w drużynie i wierzę, że razem będziemy mogli odnosić sukcesy – w ten sposób opisał 22-lateka trener drużyny, Mariusz “Loord” Cybulski.

Markowski jeszcze do niedawna był częścią Illuminar Gaming. Jednak organizacja ta rozwiązała kontrakty z zawodnikami, którzy chwilę później wygrali finał Polskiej Ligi Esportowej, jednak już bez niego. Taki obrót spraw spowodowany był tym, że Markoś brał udział w tych rozgrywkach z Wisłą, ale nie udało mu się dotrzeć na finały LAN-owe. Dla przypomnienia Markosia zstępował, a w zasadzie to grał za niego Miłosz “mhL” Knasiak. 

Kompletny skład Wisły All iN Games Kraków prezentuje się następująco:

  • Grzegorz “SZPERO” Dziamałek
  • Grzegorz “jedqr” Jędras 
  • Patryk “ponczek” Wites
  • Krzysztof “Goofy” Górski 
  • Jakub “Markoś” Markowski
  • Mariusz “Loord” Cybulski – trener