Dobry dzień dla polaków. Illuminar pokonuje Natus Vincere Junior

Autor: Paulina Szymak

Illuminar wciąż w grze. Dzisiejszego wieczoru Polski team podjął Natus Vincere Junior w ramach WePlay! Forge of Masters Season 2.

Chociaż pierwsza pistoletów wpadła na konto NaVi, na odpowiedź polaków nie trzeba było czekać długo. „STOMP” i spółka w szybkim tempie wysunęli się na spore prowadzenie (6:1). Juniorzy nie mieli zamiaru się poddawać i w pierwszej połowie udało im się zebrać jeszcze cztery oczka. Nie wystarczyło to jednak, by przegonić Illuminar, które wysunęło się na pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Po zmianie stron sytuacja polskiego zespołu nieco się skomplikowała. Natus Vincere zaczęło odbijać się od dna i kompletować kolejne rundy, dzięki czemu to oni wreszcie zaczęli dominować (12:10). W końcu Illuminar odzyskało wcześniejszy animusz i doprowadziło do zakończenia de_mirage wynikiem 16:12.

Vertigo należało do bardziej jednostronnych map. Illuminar rozpoczęło walkę z wysokiego C, zgarniając aż siedem rund z rzędu. NaVi starało się zawalczyć o każdy punkt, najpierw zdobywając dwa punkty, by po rundzie przerwy dołożyć do swojego konta jeszcze trzy oczka. Jak się później okazało, były to jedyne punkty dla Juniorów, gdyż Polacy nie oddając już ani jednego punktu, zakończyli spotkanie wynikiem 16:5.

Illuminar – 2:0 – Natus Vincere Junior
de_mirage – 16:12
de_vertigo – 16:5