Respawn.pl

Dobry start Acend. Ekipa starxo i zeeka pokonała drużynę MOLSIEGO

Autor: Aleksander Kurcoń
acend-zeek-vct

Los chciał, że w jednej grupie na rozpoczętym już Champions Tour Stage 2: EMEA Challengers znalazły się dwie drużyny z Polakami w składach. OG LDN UTD zmierzyło się w pierwszej kolejce z Acend.

Acend 2:0 OG LDN UTD (Icebox 13:7, Split 14:12)

Rozpoczął się bardzo ważny turniej w Valorancie – Champions Tour Stage 2: EMEA Challengers. Zawody stanowią przepustkę do prestiżowych Masters, a także posiadają w puli nagród aż 250 tysięcy dolarów.

W pierwszym spotkaniu górą byli gracze Acend. Przypomnijmy, że w drużynie doszło do kilku zmian. Zespół opuścili BONECOLD i Kiles, a za nich wskoczyli MONSTEERR i vakk. Pierwszy poważny mecz w nowym składzie wypadł bardzo dobrze, bo Acend wygrało 2:0. Najpierw na Iceboxie zespół wygrał pewnie 13:7, a następnie doszło do bardziej wyrównanego pojedynku na Splicie, zakończonym zwycięstwem 14:12.

Warto dodać, że najlepszymi graczami w swoich zespołach byli MOLSI i zeeek. Pierwszy zanotował 37, a drugi 48 zabójstw. W drużynie Łąckiego zawiedli towarzysze, którzy nie dorównywali Polakowi. Co ciekawe dla Litwinów i MOLSIEGO był to pierwszy mecz w nowych barwach – zespół występuje pod szyldem OG LDN UTD, bowiem niedawno dwie organizacje – OG i LDN UTD – rozpoczęły współpracę.

Co przed nami? Obie ekipy mają długą przerwę. Następnym meczem OG LDN UTD jest pojedynek z Fnatic 20 maja. Z kolei Acend podejmie niemieckie FOKUS 22 maja.