Dobry start Wisły. Polacy wygrali pierwszy mecz ESL Challenger League

Autor: Aleksander Kurcoń

Rozpoczął się nowy sezon ESL Challenger League Season 41 Europe, stanowiący przepustkę do ESL Pro League Conference. W turnieju biorą udział dwie polskie drużyny – Wisła All in! Games Kraków i x-kom AGO. Biała Gwiazda wygrała swój pierwszy mecz.

• Wisła All in! Games Kraków 2:1 1WIN (Ancient 10:16, Dust2 16:9, Nuke 16:5)

Wisła Kraków rozpoczyna nowy turniej – ESL Challenger. Wiślacy wylądowali w grupie A razem z Movistar Riders, Sangal i 1WIN. Wczoraj zmierzyli się z tymi ostatnimi w ramach meczu otwarcia.

Ekipa SZPERA nie zaczęła tego meczu dobrze – przegrała swój własny pick, czyli Ancient. Na dodatek przegrała go znacznie, bo 10:16. W drużynie Wisły zabrakło młodych gniewnych – Sobola i Goofy’ego – którzy nieoczekiwanie zamykali tabelę.

Po przerwie zobaczyliśmy odmienioną Wisłę. Biała Gwiazda najpierw zdominowała rywala na Duście2, gdzie wygrała 16:9, zaliczając fenomenalny start w postaci wyniku 8:1. Do formy wrócili Sobol i Goofy, którzy przekroczyli rating 1.20. Do tej dwójki dołączył jeszcze snatchie, który skutecznie eliminował przeciwników z AWP.

Trzecią mapą spotkania był Nuke. Tutaj doszło już do całkowitej dominacji w wykonaniu Wisły. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2 i już wtedy było wiadomo, że zwycięstwo jest tylko formalnością. Ostatecznie Polacy wygrali 16:5 i zanotowali pierwsze trzy punkty w grupie A. Przed Wiślakami teraz największe wyzwanie – wygrać z Movistar Riders. Spotkanie zaplanowano na dzisiaj o godzinie 19:00. Zwycięstwo oznacza awans Wisły do fazy play-off. Przypomnijmy, że zwycięzca całego turnieju otrzymuje slot w ESL Pro League Conference.