Respawn.pl

Draken żegna się z Guild Esports!

Autor: Paweł Wilk
draken

Esportowa organizacja Davida Beckhama Guild Esports ogłosiła na swoich mediach społecznościowych zmiany w dywizji VALORANTA. Szwedzki zespół musiał opuścić William “draken” Sundin.

Były reprezentant Fnatic czy Ninjas in Pyjamas w Counter-Strike: Global Offensive współpracę z Guild rozpoczął w październiku 2020 roku, gdy jego Bonk związał się z organizacją, która dopiero szuka rozgłosu na esportowych salonach. Pomóc w tym miał m.in. Sundin, który w przeszłości uznawany był za czołowego strzelca w swoim kraju. Niestety jego przygoda z produkcją Riot Games nie wygląda na razie zbyt obiecująco, gdzie daleko mu do miana gwiazdy. Na początku Guild nie zdołało zakwalifikować się do europejskiego First Strike’a i dopiero awans na VALORANT Champions Tour 2021 Masters oraz zajęcie tam czwartego miejsca pokazały włodarzom, że projekt zmierza w dobrym kierunku.

Parę tygodni później Guild wywalczyło miejsce w VCT 2021: EMEA Stage 2 Challengers Finals, gdzie stawką była możliwość rywalizacji na Rejkiawiku podczas międzyregionalnych finałach. Niestety kluczowy etap nie poszedł po myśli piątki Szwedów, którzy co prawda nieźle zaczęli rozgrywki grupy B, ponieważ pokonali Futbolist, ale później przyszły porażki z Fnatic i niespodziewanie Oxygen Esports. W konsekwencji Sundin i spółka uplasowali się dopiero na trzecim miejscu. Od końcówki kwietnia, aż do teraz Guild nie brało udziału w żadnych oficjalnych rozgrywkach i przerwę od kolejnego turnieju VCT zdecydowało się wykorzystać na dokonanie rotacji.

Aktualny skład VALORANTA w Guild prezentuje się następująco:

  • Malkolm “bonkar” Rench
  • Yacine “Yacine” Laghmari
  • Leo “Leo” Jannesson
  • Saif “Sayf” Jibraeel