Respawn.pl

DRAMA NA MAJORZE – Gracz G2 używał buga z granatem dymnym

Autor: Michał Maćkowski

Spore poruszenie wywołał wczorajszy dzień na PGL Major Antwerp! Gracz G2 Ilya  “m0NESY” Osipov wykorzystywał buga związanego ze smokiem w oknie na Mirage, co pozwoliło mu zdobyć bardzo dużą przewagę nad rywalami! 

Dzień bez dramy, dniem straconym! Wczorajszy dzień PGL Major Antwerp przyniósł nam sporo emocji niezwiązanych tylko z fantastycznymi akcjami, ale także kontrowersją, jaka pojawiła się po akcjach jednego z zawodników G2. Ilya  “m0NESY” Osipov, który przesuwał smoke rywala i wykorzystywał swojego, zdobywał dzięki temu niewidzialną lukę dla rywala.

Sprawdź najnowsze wyniki na PGL Major Antwerp w naszej specjalnej relacji!

Gwiazda G2 użyła tego buga dwukrotnie w meczach przeciwko Natus Vincere oraz Imperial na etapie fazy Legend PGL Major Antwerp. Jak się okazało, zawodnik miał pozwolenie od admina PGL na korzystanie z tego buga, dlatego też używał go w oficjalnych pojedynkach.

Sprawa bardzo szybko rozeszła się po scenie CS:GO i rozpoczęła się gorąca dyskusja, czy ten bug powinien być dozwolony. Aktualnie trwają rozmowy z drużynami, organizatorem oraz CSPPA, po czym powinniśmy poznać decyzję, co dalej z błędem gry. Dla dobra gry większa część społeczności mówi o zakazie używania tego buga, który podobno już teraz można wykorzystać również na Overpassie i Mirage. Najprawdopodobniej zawodnicy nawiążą dżentelmeńską umowę, w której znajdzie się informacje o niewykorzystywaniu tego błędu gry.

Co ciekawe to kolejny Major organizowany przez PGL, gdzie zespoły dostały pozwolenie na korzystanie z buga. Na poprzednim turnieju tej rangi organizowanym przez tego samego organizator, drużyna BIG korzystała z błędu na bananie na Inferno, podczas którego nie było słuchać dźwięków skakania.