DreamEaters kolejnym uczestnikiem Majora

Autor: Kamil Kowala

Rosyjska formacja DreamEaters mimo zaprzepaszczonej przewagi na drugiej mapie zdołała pokonać INTZ w pełnym dystansie i awansować na StarLadder Berlin Major. Dla każdego z zawodników będzie to debiut na turnieju takiej rangi.

Spotkanie rozpoczęło się na wyborze rosyjskiego składu, czyli Overpassie. Swoją dominację od początku okazywali nasi sąsiedzi i po solidnym ataku oraz bezbłędnej obronie zgarnęli pierwszą mapę. Po chwili przerwy przyszedł czas na Mirage’a. Tam scenariusz wydawał się być bliźniaczy, jednak przy stanie 15:4 w szeregach DreamEaters coś się zacięło. W ich grze zaczęło pojawiać się mnóstwo niewyjaśnionych błędów, a ich rywale każdy bezlitośnie wykorzystywali. Taki obrót spraw trwał aż do dogrywki, gdzie INTZ ostatecznie zamknęło bitwę wynikiem 19:15, przy okazji wygrywając 15 rund z rzędu.

Wydawać się mogło, że wypuszczenie z rąk takiego prowadzenia negatywnie odbije się na psychice Rosjan. Nic bardziej mylnego. Svyat i spółka po raz kolejny bardzo dobrze zaczęli mapę i do zmiany stron mieli tylko jeden punkt deficytu. Głównym kluczem do zwycięstwa okazało się fantastyczne odbijanie obszarów bombowych. Taka sztuka udała się Rosjanom pięciokrotnie. Batalia zakończyła się wynikiem 16:12 na korzyść DreamEaters. Taki wynik oznacza, że INTZ dziś wieczorem zmierzy się z przegranym meczu North kontra MVP PK w meczu ostatniej szansy.

DreamEaters vs INTZ – 2:1

• Overpass – 16:6
  • Mirage – 15:19
  • Dust2 – 16:12