Respawn.pl

Strona główna » DreamHack Masters Malmö – NiP i Virtus.pro wśród zaproszonych drużyn

DreamHack Masters Malmö – NiP i Virtus.pro wśród zaproszonych drużyn

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwszy z dwóch turniejów z serii DreamHack Masters odbędzie się już za kilka miesięcy w szwedzkim mieście Malmö, jednak już dzisiaj poznaliśmy 2 kolejne zaproszone do udziału zespoły – tym razem są to Ninjas in Pyjamas oraz Virtus.pro.

W napiętym terminarzu DreamHack’a znaleziono miejsce na kolejne rozgrywki – tym razem jest to podwójny turniej o łącznej puli nagród 250.000$. Pierwszy z eventów zostanie rozegrany w Malmö – jednym z największych miast w Szwecji, mogącym się poszczycić drugim co do wielkości zamkniętym obiektem sportowym w kraju, gdzie też odbędzie się całość rozgrywek.

Do udziału w turnieju, oprócz Virtus.pro i NiP, zostały zaproszone fnatic oraz Astralis – już sama obecność tych czterech zespołów stanowi poważną przesłankę do ostrzenia sobie zębów na widowisko najwyższych lotów. Oprócz nich zaproszenie otrzymają jeszcze 4 zespoły, a 8 kolejnych zostanie wyłonionych z otwartych kwalifikacji – łącznie da nam to 4 grupy po 4 drużyny w każdej; faza grupowa zostanie rozegrana w dniach 12-14.04 br. i zostanie z niej wyłonionych 8 składów przechodzących do fazy play-off, skąd tylko kilka spotkań BO3 będzie ich dzielić od tytuły zwycięzcy.

Virtus.pro będzie miało ponownie okazję “wrócić silniejsze” po nieudanym udziale w DreamHack ZOWIE Open Leipzig 2016, gdzie zajęli niezbyt zaszczytne miejsca 7-8. Jednak jako wierni kibice powinniśmy wierzyć, że polski skład, mogący poszczycić się najdłuższym doświadczeniem na profesjonalnej scenie, wróci do wielkiej formy, prezentowanej jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy sięgali po puchar w Dubaju.

Dla NiP natomiast ten turniej będzie pierwszym poważnym sprawdzianem odświeżonego składu i prawdziwym testem dla Jacoba “pyth” Mourujärvi, najnowszego nabytku szwedzkiej organizacji. Całkowity brak formy i pomysłu na dalszy rozwój w ciągu roku przegonił z drużyny 2 zawodników – można zatem przyjąć założenie, że zebrawszy już pewne doświadczenie w poszukiwaniach nowych strzelców, NiP w końcu trafiło na kogoś, kto zgra się z resztą składu i przywróci zespołowi dawną świetność.

Podsumowując: turniej w Malmö jest pierwszym z tegorocznych turniejów serii Masters (łączna pula nagród: 250.000$), zostanie rozegrany w dniach 12-17.04 br. przy pełnym udziale publiczności w Malmö Arena. Pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie pozostałych czterech zaproszonych drużyn oraz wyniki kwalifikacji. I przede wszystkim – na wspaniałe, e-sportowe widowisko.