Respawn.pl

DreamHack Open Leipzig – znamy wszystkich uczestników

Autor: Sergiusz Lelakowski

W walce o ostatnie dwa miejsca podczas pierwszego tegorocznego DreamHack’a zmierzyło się ponad pięćset zespołów jednak to skandynawskie składy SK Gaming oraz dignitas wyszły z tych zmagań zwycięsko.

Pierwszy stutysięczny turniej w tym roku swoją obecnością zaszczycą tak sławne zespoły jak VP, mousesports czy Na’Vi – możliwość zaprezentowania się przeciwko nim przed możliwie dużą publicznością podczas rozgrywek transmitowanych na żywo zadziałała jak lep na muchy i doprowadziło do komicznego wręcz przeciągnięcia eliminacji. Z nich natomiast zwycięsko wyłoniły się SK Gaming dignitas.

Duńska organizacja w finałowej części kwalifikacji dosłownie zmiażdżyła HellRaisers, dominując ich do tego stopnia, że na zakończenie dwumapowego pojedynku wyłącznie jeden z zawodników wschodniego zespołu mógł pochwalić się posiadanie dodatniego K/D ratio (Tomáš “oskar” Šťastný K/D 1.03).

Ostatnim zespołem, który zagra w DreamHack’u jest SK Gaming – po długim i zaciętym meczu z FlipSid3, zakończonym w końcu wynikiem 2:1 dla Duńczyków, możemy z całą pewnością stwierdzić, że powrót tej organizacji na scenę może w najbliższym czasie sporo namieszać na scenie CS’a.

Liczmy na to, że podczas samego turnieju, rozgrywanego w dniach 22-24.01, będziemy mogli być świadkami równie doskonałych zagrań, co w czasie kwalifikacji.