Respawn.pl

Strona główna » DreamHack Tours gospodarzem europejskiego minora

DreamHack Tours gospodarzem europejskiego minora

Autor: Sergiusz Lelakowski

ESL One Cologne 2016 zbliża się wielkimi krokami, ale zanim to nastąpi, drużyny powalczą w kontynentalnych minorach. Jak ogłosił DreamHack, jeden z tych turniejów odbędzie we francuskim mieście Tours.

Europejski minor odbędzie się w dniach 14-16 maja jako część DreamHack Tours. Turniej przewiduje udział 8 drużyn wybranych w dwufazowych kwalifikacjach, które zagrają o pulę nagród 50 000 dolarów i dwa sloty w lanowych kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016. Tyle samo pieniędzy do wygrania przewidują pozostałe 3 minory.

Wartym podkreślenia jest fakt, że łącznie do zdobycia we wszystkich minorach jest 200 000 dolarów, podczas gdy jeszcze do niedawna pulą nagród na majorze było 250 000 dolarów.

Kwalifikacje odbędą się kolejno od 23 do 24 kwietnia i od 30 kwietnia do 1 maja. W pierwszej fazie OPEN zmierzy się do 512 drużyn, a najlepsze z nich wezmą udział w drugiej fazie, do której zostaną także zaproszone inne drużyny.

W turnieju należy spodziewać się udziału polskich ekip takich jak Team AGG czy Lounge Gaming, które nie grały na MLG Columbus 2016 i nie mają zagwarantowanego udziału w kwalifikacjach do Kolonii.