Respawn.pl

Drogi Cloud 9 i Interza rozeszły się – Rosjanin opuszcza amerykańską organizację!

Autor: Maks Bartosik

Po dwóch miesiącach od odsunięcia Interza od składu, Cloud 9 podjęło kolejną decyzję w sprawie swojego gracza. W poniedziałek oficjalnie potwierdzono, że 22-letni Rosjanin nie będzie już członkiem amerykańskiej organizacji.

Interz reprezentował barwy Cloud 9 od roku, gdy po wybuchu wojny na Ukrainie amerykańska organizacja zdecydowała się na wykupienie składu Gambit. W tym Rosjanin był od samego początku, gdy jeszcze jako akademia Gambit odnosili pierwsze sukcesy, by potem stać się najlepszą drużyną na świecie. Jednak ostatnie miesiące przed przesunięciem na rezerwę nie były zbyt udane w wykonaniu 22-latka i w końcu doszło do zmiany, a jego miejsce w składzie C9 zajął Timor “Buster” Telepov.

Wspomniana zmiana miała miejsce w połowie stycznia tego roku, jednak o potencjalnej wymianie Interza na Bustera mówiło się już w grudniu. Nie zmienia to faktu, że 22-latek przez ostatnie dwa miesiące był rezerwowym w rosyjskim składzie, który z nowym nabytkiem nie radził sobie zbyt dobrze. Teraz jednak nie będzie to już problem Interza, bowiem od poniedziałku jest on wolnym agentem i ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego zespołu. Taki komunikat podała dzisiaj organizacja, dziękując jednocześnie Interzowi za współpracę.

W barwach Cloud 9 Interz nie tylko wystąpił na dwóch turniejach rangi Major, ale też triumfował podczas IEM Dallas 2022, gdy C9 w finale ograło ENCE 3:0.