Respawn.pl

Strona główna » drop wskakuje do głównego składu FURII Esports!

drop wskakuje do głównego składu FURII Esports!

Autor: Marcin Kapusta

Dotychczasowy gracz akademii FURII Esports, Andre “drop” Abreu, otrzymał promocję do głównego składu. 17-latek wszedł w buty Lucasa “hondy” Cano!

O zmianie poinformowała redakcja ge.globo.com, która skontaktowała się z przedstawicielami brazylijskiej organizacji. Ci wyjaśnili, że decyzja została podjęta po to, aby Lucas “honda” Cano mógł spokojnie kontynuować swój rozwój. 21-latek dołączył do FURII w styczniu bieżącego roku i pod jej banderą zwyciężył Elisa Invitational Summer, a także wystąpił podczas globalnych finałów BLAST Premier oraz Intel Extreme Masters Cologne 2021. W czasie pobytu wypracował sobie średni rating na poziomie 0.87.

Andre “drop” Abreu od stycznia 2020 roku występował w akademii FURII, w której wywalczył mistrzostwo Logitech G Challenge oraz RedZone Pro League. Ostatnio młodociany zespół wziął udział w pierwszym sezonie WePlay! Academy League, aczkolwiek odpadł już w fazie zasadniczej, zajmując ósmą lokatę. Sam drop osiągnął w tym turnieju rating 1.05.

Obecnie nie ma gwarancji, że 17-latek zadebiutuje w nowych barwach podczas 14. sezonu ESL Pro League. Wszystko dlatego, że nie został on zgłoszony do składu na ten turniej. Z tego też względu organizacja będzie musiała złożyć do ESL prośbę o transfer, aby dodać dropa do wyjściowej piątki. Jeśli wniosek zostanie odrzucony, ekipa Andreia “arTa” Piovezana zagra z trenerem, Nicholasem “guerrim” Nogueirą, lub hondą. Niemniej jeżeli prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie, drop zadebiutuje w  FURII już 1 września w meczu przeciwko Teamowi Entropiq.

Aktualny skład FURII Esports wygląda następująco:

  • Yuri “yuurih” Santos
  • Vinicius “VINI” Figueiredo
  • Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Andrei “arT” Piovezan
  • André “drop” Abreu
  • Nicholas “guerri” Nogueira (trener)