Respawn.pl

Drugi dzień 5. kolejki ESL MP m.in. z Ungentium, Dolej Miodu i HONORIS

Autor: Krzysztof Sarna

Dopiero dziś będziemy mogli poczuć, że aktualnie rozgrywa się piąta kolejka ESL MP. Wczoraj podziwiać mogliśmy jedynie jeden dwumecz, natomiast dziś będą ich aż trzy. Powiemy wprost. Odłóżcie wszystko i delektujcie się polskim CS-em.

Jeśli chodzi o ilość spotkań – słabo. Sam dwumecz? Bardzo dobry. W ten oto sposób możemy opisać poniedziałkowe starcia pomiędzy Tarczyńskim Protein Teamem a Anonymo Esports, w którym TPT sensacyjnie urwało mapę “Anonimowym”. Dzisiaj natomiast w ESL MP dziać się będzie o wiele więcej, ponieważ do gry wejdą takie drużyny, jak Ungentium, PACT, Dolej Miodu czy HONORIS.

Drugi dzień piątej kolejki fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski rozpocznie się o godzinie 15:30. Wówczas wicelider, a więc Ungentium zmierzy się z MAD DOG’S PACT, czyli drużyną, która na ten moment jest na ósmej pozycji. Warto już na samym początku zaznaczyć, że obie drużyny rozegrały taką samą ilość spotkań, a jednak Patryk “Sidney” Korab i jego koledzy mają ich o dziewięć więcej. Wystarczy zaledwie jedna wygrana mapa, by Ungentium wskoczyło na fotel lidera. Z kolei podopieczni Vincenta “vinSa” Jozefiaka muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, żeby awansować w tabeli, ponieważ sąsiadują z miejscami spadkowymi. 

Następnie na serwerze Lycans spotka się z HONORIS. Wiktor “TaZ” Wojtas i jego koledzy w ubiegłym tygodniu dopisali sześć oczek na swoje konto dzięki triumfom z TPT. Dziś to wszystko powinno się powtórzyć, ponieważ spotkają się z ostatnią drużyną tabeli, a więc z Lycans. Outsider na ten moment po ośmiu meczach ma tylko trzy oczka, wszak wygrał tylko jedną arenę. 

Na sam koniec wtorku dojdzie do potyczki pomiędzy M1 EDEN a Dolej Miodu. Ten drugi zespół to na teraz drugi z kandydatów do spadku. Patryk “ponczek” Wites i jego koledzy mają sześć oczek po ośmiu potyczkach. Z kolei EDEN powoli puka do samego podium, ponieważ okupuje czwartą lokatę i do trzeciego Anonymo traci trzy oczka. 

Harmonogram wtorkowych spotkań 5. kolejki ESL MP prezentuje się następująco:

15:30 | Ungentium vs. MAD DOG’S PACT – BO1

16:45 | MAD DOG’S PACT vs. Ungentium – BO1

18:00 | Lycans vs. HONORIS – BO1

19:15 | HONORIS vs. Lycans – BO1

20:30 | M1 EDEN vs. Dolej Miodu – BO1

21:45 | Dolej Miodu vs. M1 EDEN – BO1

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.