Respawn.pl

Drugi dzień kwalifikacji do Fantasyexpo Cup za nami. Wisła Kraków melduje się w play-offach Pinnacle Cup

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny dzień rozgrywek Polaków i kolejne pozytywne wyniki. Pozytywne raczej w tym sensie, że Wisła wygrała na arenie międzynarodowej, wszak reszta spotkań to polskie derby.

Dzisiaj podziwialiśmy drugi dzień zamkniętych kwalifikacji do Fantasyexpo Spring Cup. Akurat Polacy są w o tyle dobrej sytuacji, że rywalizują między sobą tak jak zresztą i reszta narodowości. Na pochwałę zasługuje także Wisła All iN! Games Kraków, która wygrała z Sinners i zameldowała się w fazie play-off Pinnacle Cup 2021.

Sobota to zmagania grupy B zamkniętych kwalifikacjach do Fantasyexpo Spring Cup. Oczywiście wszystkie spotkania rozgrywane były w formacie BO1. Dwie drużyny zakończyły swoją przygodę, a mowa tu o Kazuars (ex-piratesports) oraz M1 EDEN. Ta pierwsza drużyna w obu spotkaniach zdobyła łącznie dwanaście punktów. Natomiast Brajan “DGL” Lemecha i spółka walczyli do samego końca, wszak rozegrali trzy starcia, ale się nie udało. Pewnie natomiast, bo po dwóch meczach awansowali zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec. Nieco dłużej walczyło Izako Boars, które właśnie w decydującym meczu odprawiło EDEN.

Na pewno zadowoleni mogą być z siebie graczy Wisły Kraków, którzy po dość ciężkim meczu awansowali do fazy play-off Pinnacle Cup. Biała Gwiazda pokonała Sinners, poczynając od triumfu na Overpassie wynikiem 16:14. Jednak Czesi byli bezlitośni na Vertigo, na którym krótko trzymali Polaków. Dowodem tej tezy są zaledwie dwa oczka zdobyte przez podopiecznych Mariusza “Loorda” Cybulskiego. Najciekawiej było na Nuke’u. Klub z Krakowa zaczął grę po stronie antyterrorystów i przegrał pierwszą część 7:8. Po przerwie udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie 12:9. Sinners było nieugięte i postanowiło nie składać broni. W ostateczności doszło do dogrywek, w których lepsi okazali się Wiślacy.

Sobotnie wyniki Polaków prezentują się następująco:

Izako Boars 0:1 PGE Turów Zgorzelec – Train 14:16

M1 EDEN 1:0 Kazuars – Nuke 16:5

PGE Turów Zgorzelec 1:0 M1 EDEN – Nuke 16:6

Izako Boars 1:0 Kazuars – Nuke 16:7

M1 EDEN 0:1 Izako Boars – Nuke 13:16

Wisła All iN! Games Kraków 2:1 Sinners – Overpass 16:14, Vertigo 2:16, Nuke 22:20