Respawn.pl

Drugi Polak wśród najlepszych drużyn CS:GO na BLAST.TV Paris Major!

Autor: Michał Maćkowski
GamerLegion

Za nami przedostatni dzień fazy challenger ostatniego majora w CS:GO! Polscy kibice mają co świętować, bowiem do najlepszej ósemki na świecie awansował drugi Polak. 

Paryski Major nie idzie najgorzej dla Polaków. Mimo odpadnięcia 9INE, polscy kibice nadal mają komu kibicować, bowiem nasi rodacy grający w międzynarodowych formacjach nieźle sobie radzą. GamerLegion z Kamilem “siuhym” Szkaradkiem także awansowało do najlepszej ósemki BLAST.TV Paris Major.

siuhy awansuje do fazy pucharowej BLAST.TV Paris Major CS:GO

Przedostatni dzień drugiej fazy paryskiego Majora za nami. Do Szymona “kRaSnaLa” Mrozka z Monte dołączył drugi Polak reprezentujący barwy GamerLegion. Mowa o Kamilu “siuhy” Szkaradku, który zdołał już po dwóch mapach pokonać Apeks. Zespół z naszym rodakiem na czele najpierw wygrał Ancient do 6, a następnie Overpassa do 9. Europejska formacja jako piąta awansowało do fazy pucharowej rozgrywek.

GamerLegion vs Apeks – 2:0

  • Ancient – 16:6
  • Overpass – 16:

Mogło być ich trzech, ale rallen musi jeszcze powalczyć

Niestety nie dla wszystkich polskich zawodników dzisiejszy dzień był udany. Into the Breach z Karolem “rallenem” Rodowiczem już dzisiaj mógł świętować awans do najlepszych drużyn na ostatnim turnieju rangi Major w CS:GO. Niestety formacja Polaka przegrała z Team Liquid, przez co o awans w meczu ostatniej szansy zawalczy jutro.

Into the Breach vs Team Liquid – 0:2

  • Overpass – 17:19
  • Anubis – 9:16

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj. Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.