Respawn.pl

Strona główna » Drugie miejsce na Majorze i rozstanie! maLeK poza G2 Esports

Drugie miejsce na Majorze i rozstanie! maLeK poza G2 Esports

Autor: Marcin Kapusta

Ogromna szufla na scenie CS:GO nie ominie także G2 Esports. Z obozem Samurajów pożegnał się trener sekcji CS:GO, Damien “maLeK” Marcel!

Zakończenie współpracy z 35-letnim weteranem może okazać się szokujące, zważywszy na ostatnie wyniki G2. Francusko-bałkański kolektyw dotarł przecież do finału Majora PGL Sztokholm 2021, w którym uznał wyższość rozpędzonego Natus Vincere. Niemniej ten spektakularny sukces nie wystarczył, by zatrzymać przetasowania kadrowe. “Dziękujemy Damien za trzy lata ciężkiej pracy i poświęcenia dla naszego zespołu. Twoja pasja do Counter-Strike’a jest niezrównana i będzie nam brakować Twojej energii na serwerze.” – napisali przedstawiciele organizacji.

Dziś zakończyła się moja trzyletnia przygoda głównego szkoleniowca G2 Esports. Decyzja o rozstaniu zapadła kilka dni przed Majorem i muszę przyznać, że cieszyłem się nawet z ostatnich chwil spędzonych z chłopakami. To zdecydowanie wyjątkowy dzień w moim życiu i jestem wdzięczny, że mogłem spotkań wszystkich ludzi, z którymi miałem okazję tu współpracować. Mam teraz dużo do przemyślenia, ale równocześnie nie mogę doczekać się nowych wyzwań.” – stwierdził maLeK za pośrednictwem Twittera.

maLeK związał się z G2 Esports w listopadzie 2018 roku, zastępując w obowiązkach Jerome’a “NiaKa” Sudriesa. W trakcie tej trzyletniej kadencji, poprowadził swoich podopiecznych do wielu znaczących osiągnięć. Najważniejsze to z pewnością: zwycięstwo w Good Game League 2019 oraz Champions Cup Finals, wicemistrzostwo IEM Katowice 2020, IEM Cologne 2021 czy też wcześniej wspomnianego Majora.

Następcą Francuza okazał się dotychczasowy analityk G2, Jan “Swani” Müller. “Przykro mi rozstać się z moim mentorem po blisko dwóch latach współpracy. Jestem mu bardzo wdzięczny za wszystko, czego nauczył mnie w grze, a także poza nią. Dziś oficjalnie przejmuję rolę trenera i postaram się jak najlepiej wypełnić jego buty.

Renomowany dziennikarz neL twierdzi, że kolejne zmiany w drużynie są nieuniknione. Według jego źródeł, organizacja zaczęła przeczesywać rynek w poszukiwaniu nowego IGL-a i snajpera. Oznacza to, że Nemanja “nexa” Isaković oraz Francois “AmaNEk” Delaunay mogą w niedalekiej przyszłości stracić swoje posady.

Aktualny skład G2 Esports wygląda następująco:
  •  François “⁠AmaNEk⁠” Delaunay
  •  Nemanja “⁠nexa⁠” Isaković
  •  Nemanja “⁠huNter-⁠” Kovač
  •  Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač
  •  Audric “⁠JaCkz” Jug
  • Jan “Swani” Müller (trener)
  •  Kenny “⁠kennyS⁠” Schrub (rezerwa)