Respawn.pl

Drużyna allu z mocnym wsparciem. Piątka dołączyła do nowej organizacji

Autor: Aleksander Kurcoń

Było “temp” jest JANO. Fiński zespół, któremu przewodzi Aleksi “allu” Jalli ma oficjalnie organizację. To nowa marka na europejskim rynku.

JANO to fińska organizacja utworzona w 2022 roku. Klub rozpoczyna swoją przygodę z CS:GO z mocnym uderzeniem, kontraktując naprawdę ciekawy zespół. Twórcą składu jest oczywiście allu – były gracz takich organizacji jak ENCE, NIP, MOUZ, FaZe czy OpTic. 30-latek od ponad roku pozostawał bez organizacji, kiedy to w ENCE w jego miejsce pojawił się Olek “hades” Miśkiewicz.

Początkiem 2022 w Finlandii uformowała się ciekawa drużyna, której liderem jest allu. Do składu należą tacy znani, fińscy gracze jak ZOREE i sLowi, których kibice mogą kojarzyć z wieloletniego okresu gry dla HAVU. Dodatkowo w zespole znalazło się miejsce dla arvida i ottob – ten ostatni ma zaledwie 17 lat. W takim zestawieniu gracze występowali pod nazwą “temp”. Cierpliwość się opłaca, bo piątka znalazła w końcu miejsce do gry. To organizacja JANO, która stawia pierwsze kroki w świecie Counter-Strike’a.

CZYTAJ TAKŻE: Reset rang i zmiana systemu matchmaking! – Aktualizacja CS:GO 2.08.2022

Zespół zagra już 4 sierpnia na Assembly Summer 2022. Będzie to więc oficjalny debiut organizacji, w dodatku od razu na LAN-ie. Turniej rozgrywany jest w ten weekend w Helsinkach. Do wygrania jest ponad 15 tysięcy dolarów. JANO wylądowało w grupie B, m.in. z HAVU, ale pierwszy mecz zespół rozegra z Conquer.