Respawn.pl

Duet K23 w Virtus.pro! Znamy następców bustera i YEKINDARA

Autor: Marcin Kapusta

Virtus.pro skompletowało swój skład CS:GO. Na pokładzie zameldowali się młodzi Rosjanie z K23!

Nieco ponad tydzień temu Mareks “YEKINDAR” Galinskis i Timur “buster” Tulepov ustąpili z wyjściowej piątki. W ich buty weszli dotychczasowi reprezentanci K23, David “n0rb3r7” Danielyan oraz Petr “fame” Bolyshev. Oficjalne ujawnienie nowych nabytków poprzedziły liczne doniesienia krążące w kuluarach.

Kiedy nasz klub stanął przed koniecznością zmian, postanowiliśmy poszukać młodych i utalentowanych graczy, którzy są gotowi pracować i rozwijać się u boku swoich nowych kolegów. n0rb3r7 i fame wyrobili już sobie markę i nadszedł czas, by chłopaki zagrały na scenie tier-1. Trzon naszego zespołu ma silną wizję gry i duże doświadczenie, a nowi gracze mogą wnieść swoje pomysły na grę. Pierwsze mecze pokazują, że zawodnicy dobrze się dogadują i mają ogromny potencjał. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im go w pełni wykorzystać.” – oświadczyli przedstawiciele rosyjskiej organizacji.

n0rb3r7 i fame reprezentowali K23 (w przeszłości znane jako Syman) odpowiednio od marca 2020 i stycznia 2021 roku. Pod banderą rosyjskiej formacji zwyciężyli m.in. piąty sezon European Development Championship, FunSpark ULTI European Playoffs #2, Piunnacle Winter Series #1 oraz Thunderpick Bitcoin Series. Jeżeli chodzi zaś o stronę indywidualną, to n0rb3r7 w trakcie pobytu w K23 wypracował rating na poziomie 1.12, natomiast współczynnik ten w przypadku fame’a wyniósł 1.10.

Cieszę się, że dostałem tak ogromną szansę na zrobienia kroku naprzód w mojej karierze. Znam tych graczy i formację od dłuższego czasu, więc nie trzeba było długo czekać, abyśmy znaleźli wspólny język. Przed nami tylko jedno wielkie zadanie – jak najwięcej trenować. Jesteśmy już na bootcampie i przygotowujemy się do nadchodzących turniejów.” – powiedział David “n0rb3r7” Danielyan. “Dołączam do bardzo silnego zespołu. To sprawia, że chcę pracować jeszcze ciężej. Zrobię wszystko, by przywieźć ze sobą kilka trofeów.” – wtórował mu Petr “fame” Bolyshev.

Młodzi zawodnicy zadebiutują w nowych barwach podczas 16. sezonu ESL Pro League Conference, który odbędzie się w dniach 16-20 czerwca. Oprócz Virtus.pro, na liście uczestników znajdują się także Eternal Fire, MIBR, HEET czy Illuminar Gaming.

Aktualny skład Virtus.pro wygląda następująco:
  • Rosja Dzhami “Jame” Ali
  • Kazachstan Alexey “qikert” Goluvev
  • Rosja Evgeny “FL1T” Lebedev
  • Rosja David “n0rb3r7” Danielyan
  • Rosja Petr “fame” Bolyshev
  • Kazachstan Dastan “dastan” Akbayev (trener)