Respawn.pl

Dupreeh aż pięciokrotnie triumfował na Majorze w CS:GO – a jak reszta?

Autor: Maks Bartosik

Za nami ostatni Major w CS:GO, więc teraz już wiemy, kto jest najbardziej utytułowanym graczem w historii. Jesteście ciekawi, jak prezentuje się czołówka zestawienia?

BLAST.tv Major Paris 2023 był dziewiętnastym i zarazem ostatnim turniejem rangi Major w Counter-Strike: Global Offensive. Przez wszystkie te turnieje przewinęła się masa graczy, jednak tylko nieliczni mogli podnieść puchar za triumf na najważniejszym turnieju w CS:GO. A kto triumfował najwięcej razy?

Najwięcej razy na najwyższym stopniu Majora stawał rzecz jasna Peter “dupreeh” Rasmussen. Były zawodnik Astralis, a obecnie Vitality triumfował na Majorach pięciokrotnie. Cztery z tych pięciu zwycięstw odniósł jako zawodnik duńskiej formacji, a piąty triumf odnotował w Paryżu jako zawodnik Vitality.

Tuż za nim znalazła się czwórka jego byłych kolegów z AstralisDev1ce, Xyp9x, gla1ve oraz Magisk. Wszyscy mają po cztery zwycięstwa, odniesione oczywiście razem. Po trzy razy triumfowało czterech byłych graczy FnaticFlusha, Olofmeister JW, pronax oraz olofmeister.

Natomiast aż dziewięciu graczy dwukrotnie wznosiło puchar za wygranie Majora w CS:GO. Są to Happy, NBK i Kioshima (Team Envyus), Fallen, Fer, coldzera, fnx i Taco (Luminosity Gaming/SK Gaming) oraz Apex (Team Envyus i Vitality).