Respawn.pl

Duże zmiany w Echo Fox

Autor: Sergiusz Lelakowski

Echo Fox stoi na progu dużych zmian, jeśli chodzi o dywizję Counter Strike’a: Global Offensive. Drużynę w 2017 roku na pewno opuszczą Shahzeb “ShahZaM” Khan oraz Ronnie “ryx” Bylicki.

 

Zespół CS:GO powstał na początku tego roku. Przez kilka miesięcy skład zmieniał się kilkukrotnie, lecz od 31 maja barwy “lisów” reprezentowali: “ryx”, “ShahZaM”, fREAKZOiD”, “roca” oraz “sgares”. W tym zestawieniu formacja zaczęła grać przyzwoicie w regionie North America, osiągając choćby czwartą lokatę podczas pierwszej edycji Northern Arena 2016, czy też dochodząc do półfinału ESEA Premier 22.

Podczas drugiego sezonu ELEAGUE drużyna zaliczyła blamaż, przegrywając 16:1 z Virtus.pro oraz 2:0 z G2 Esports, zdobywając na dwóch mapach tylko pięć rund. Następnie przyszedł słaby występ podczas iBUYPOWER Masters 2016, gdzie Amerykanie skończyli rywalizację na miejscach 5-6.

Po tych występach było niemalże pewnym, iż zespół nie przeskoczy pewnego poziomu. Mimo to organizacja nie zrezygnowała z dywizji CS:GO, dając jednak obecnym zawodnikom wolna rękę do decyzji, czy gracze pozostaną w zespole.

Obecnie wiadomo, że w 2017 roku Echo Fox nie będzie reprezentował “ShahZaM” oraz “ryx”. Możliwe, że w ich śladem pójdzie Sean “sgares” Gares, który na Twitterze napisał, że musi zastanowić się co do swej przyszłości. Wiadomo z kolei, że w drużynie pozostanie Ryan “fREAKZOiD” Abadir. Na temat swej przyszłości nie wypowiedział się jeszcze Daniel “roca” Gustafferi.

Echo Fox wydało nawet w całej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że organizacja wspiera swoich zawodników w poczynaniach, nie robiąc im jednak przeszkód, jeśli chcą oni odejść. Ponadto włodarze otwarcie mówią o zmianach strukturalnych, które pozwolą na rozwój drużyny CS:GO. Całość oświadczenia przeczytacie poniżej.

Oficjalne stanowisko Echo Fox w tej sprawie: