Respawn.pl

Duży sukces Ungentium! Polacy o krok bliżej BLAST Spring Showdown

Autor: Aleksander Kurcoń

Turniej kwalifikacyjny do BLAST dotychczas nie mógł polskim kibicom kojarzyć się za dobrze. Aż do dziś, bowiem Ungentium zdołało wyjść z grupy A i tym samym awansowało do play-offów rozgrywek, których stawką jest awans na wiosenny Showdown.

To był pracowity dzień dla Polaków z Ungentium. Łącznie rozegrali aż trzy mecze, a przygodę na FantasyExpo EU Champions Spring 2022 rozpoczęli od pojedynku ze Sprout. Walka toczyła się na noże, a po udanym come-backu w drugiej połowie Polacy ostatecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:14. Znakomite zawody rozegrał Mateusz “m4tthi” Szambelan, który z 30 fragami i 1.60 ratingiem nie miał sobie równych na serwerze.

Tym samym Ungentium trafiło do drabinki wygranych i drugi mecz, tym razem z Apeks, stoczyło już o 1. miejsce w grupie A. Tym razem oglądaliśmy odwrotny scenariusz. To Ungentium prowadziło po pierwszej połowie 9:6, by następnie roztrwonić przewagę i ostatecznie przegrać 13:16. Porażka bolała, bo zwycięstwo, a tym samym awans do play-offów był na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie z 1. miejsca mogli się jednak cieszyć gracze Apeks.

Nadeszła pora na ostatni mecz – ponownie ze Sprout. Wygrany brał wszystko, przegrany zaś gasił światło na serwerze i odpadał z imprezy. Tym razem miejscem spotkania był Dust2, gdzie obejrzeliśmy jeszcze bardziej zacięty pojedynek. Obie ekipy wymieniały się prowadzeniem i żadna z nich nie była w stanie na dłuższy czas zapewnić sobie dominacji na serwerze. Ostatecznie to jednak Polacy zdołali wyszarpać zwycięstwo, wygrywając ostatnią, trzydziestą rundę spotkania. Ponownie genialnie zagrał m4tthi, dołączył do niego jeszcze Dominik “GruBy” Świderski, notując 29 trafień.

Dzięki zwycięstwu nad Sprout Ungentium awansowało do fazy play-off turnieju od FantasyExpo. Stawka weekendowych rozgrywek jest duża – zwycięzca bowiem otrzyma zaproszenie do BLAST Premier Spring Showdown 2022. W kolejce jednak czeka dużo uznanych ekip, a przede wszystkim ENCE i fnatic, które jutro zmierzy się w ramach rywalizacji grupy B.

Wyniki Ungentium:

  • 16:14 vs Sprout (Inferno)
  • 13:16 vs Apeks (Ancient)
  • 16:14 vs Sprout (Dust2)