Respawn.pl

Duży transfer za granicę. Polak dołączył do Teamu Heretics

Autor: Aleksander Kurcoń

Liczba Polaków w Teamie Heretics ponownie wynosi jeden. Mowa o Grzegorzu “GRUBINHO” Ryczce, który zasilił dzisiaj europejski skład Valoranta. 

Team Heretics przechodzi ogromne zmiany w 2022 roku. Początkiem roku doszło do wielu zmian, m.in. Patryk “Patitek” Fabrowski odszedł do Excel Esports, a doszli m.in. Jose Antonio “Bromas” Ramos Gonzalez i Alhan “Jakexd” Meuenni. Obu zawodników jednak już nie ma w Teamie Heretics, a hiszpańska organizacja sięgnęła po nowe zasoby.

Jednym z nowych nabytków jest Grzegorz “GRUBINHO” Ryczko. Polak 11 kwietnia oficjalnie dołączył do do swojego pierwszego, zagranicznego zespołu. Przypadek GRUBINHO jest bardzo ciekawy. Polak bowiem zaledwie wczoraj rozstał się z AWARIĄ, po tym jak przez pół roku był częścią tego polskiego składu. W przeszłości zaś Ryczko występował w Chakalace i Illuminar Gaming.

Odejście GRUBINHO to początek dużego exodusu polskich graczy na zagraniczne sceny. Zawodnik był częścią AWARII – składu powstałego w październiku 2021 roku i rozwiązanego 10 kwietnia 2022 roku. Obecnie tacy gracze jak YouBreak, saiko,  Katu i Stix pozostają bez drużyn, ale zapewne szybko się to zmieni.