Respawn.pl

Dwa mocne zestawienia w półfinałach IEM Rio 2023. Kto zagra w Wielkim Finale?

Autor: Filip Woszczek
iem rio

Mimo, że jedyny brazylijski zespół pożegnał się już z playoff’ami, to nie zabraknie w nich ciekawych zestawień. W pierwszym meczu zobaczymy starcie Cloud9 przeciwko Vitality, natomiast w drugim Heroic podejmie Natus Vincere.

W pierwszym spotkaniu sobotnich rozgrywek będzie można zobaczyć pojedynek Cloud9 przeciwko Vitality. Jak do tej pory, zawodnicy amerykańskiej organizacji nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania na tym turnieju. Z drugiej strony, ich rywale przegrali jedno spotkanie Best of 1 z OG, więc musieli rozegrać jeden mecz więcej. Nie powstrzymało ich to jednak przed sprawnym dotarciem do półfinału. Dla Vitality półfinał w Rio to nic innego jak test tuż przed zbliżającym się Majorem w Paryżu. Dla Cloud9 to ostatni turniej w tej odsłonie Counter-Strike’a, więc zdecydowanie możemy zobaczyć tutaj ciekawy pojedynek.

Duńczycy z Heroic ponownie pozbawili brazylijską ekipę szansy na finał, eliminując ich już w ćwierćfinale. Ich zadanie nie było łatwe, ale zdaje się, że teraz stoi przed nimi jeszcze większe wyzwanie. Jak do tej pory, ekipa Natus Vincere sprawnie radziła sobie ze swoimi rywalami, eliminując Ninjas in Pyjamas oraz BIG bez straty mapy. Drużyna Heroic podchodzi do turnieju z dużą motywacją, ponieważ w tym składzie nie udało im się jeszcze zainkasować pierwszego miejsca na turnieju lanowym.

17:00Cloud9Cloud9vs.VitalityVitality
20:30HeroicHeroicvs.Natus VincereNatus Vincere

Transmisje ze spotkań w ramach IEM Rio 2023 można obejrzeć na kanale ESL.